En Çok İzlenen Videolar
 • BOĞAZLIYAN’DAN İHRAÇ EDİLECEK
  BOĞAZLIYAN’DAN İHRAÇ EDİLECEK
 • COŞKUYLA KUTLANDI
  COŞKUYLA KUTLANDI
 • DESTEKLEME ÖDEMESİ UYARISI!
  DESTEKLEME ÖDEMESİ UYARISI!
 • JANDARMA’DAN BİR TARİHİ OPERASYON DAHA
  JANDARMA’DAN BİR TARİHİ OPERASYON DAHA
 • YAPI İZİN BELGESİ
  YAPI İZİN BELGESİ
 • ENERJİ NAKİL HATTI İŞLERİ YAPTIRILACAKTIR
  ENERJİ NAKİL HATTI İŞLERİ YAPTIRILACAKTIR
 • BOĞAZLIYAN TAZİYE EVİ’NE KAVUŞUYOR
  BOĞAZLIYAN TAZİYE EVİ’NE KAVUŞUYOR
 • ŞAHLANIŞ DÖNEMİNE GİRİYORUZ
  ŞAHLANIŞ DÖNEMİNE GİRİYORUZ
 • ÇİFTÇİLERE TOHUM DESTEĞİ
  ÇİFTÇİLERE TOHUM DESTEĞİ
 • Kapımızda gönlümüzde Açık
  Kapımızda gönlümüzde Açık
“Aile hekiminizi erken tanıyın”

Sağlık Bakanlığı tarafından Sağlıklı Bir Yaşam İçin “Aile Hekiminizi Erken Tanıyın” iletişim kampanyası başlatıldı. Kampanyaya Boğazlıyan İlçe Sağlık Müdürlüğü de destek verdi.

Vatandaşların sağlıklarının korunması, erken teşhis ve tanı için yılda en az bir defa Aile Hekiminin ziyaret edilmesi istenirken, Boğazlıyan Devlet Hastanesi’nde stant açıldı. Aile Hekimliğinin tanınması ile Aile Hekimi hakkında vatandaşa bilgiler verildi, el broşürleri dağıtıldı.

Sağlık Bakanlığı tarafından Sağlıklı Bir Yaşam İçin “Aile Hekiminizi Erken Tanıyın” iletişim kampanyası başlatıldı. Kampanyaya Boğazlıyan İlçe Sağlık Müdürlüğü de destek verdi.

Konuyla ilgili Boğazlıyan İlçe Sağlık Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Sağlığınızın korunması, erken teşhis ve tanı için yılda en az bir defa Aile Hekiminin ziyaret edilmesi istendi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi.
“Aile Sağlığı Merkezlerinde verilen hizmetler”

Koruyucu sağlık hizmetleri kapsamında; gebe ve lohusa rutin muayene ve takibi, bebek ve çocuk rutin muayene ve takibi, aşılama ve bağışıklama hizmetleri, meme, rahim ağzı ve bağırsak kanserlerine yönelik tarama ve takipler, obezite takibi, hipertansiyon ve şeker hastalığı gibi kronik hastalıkların tarama takip ve tedavisi, üreme sağlığı hizmetleri, her türlü sağlık sorunu için danışmanlık ve rehberlik hizmetleri ücretsiz verilmektedir.

Teşhis ve tedavi hizmetleri kapsamında; yaşa özel muayene, teşhis ve tedavi hizmetleri, laboratuvar hizmetleri ücretsiz verilmektedir.

“Aile Hekiminizi Nasıl Öğrenebilirsiniz?”

E-devlet ve e- nabız üzerinden elektronik ortamdan, bulunduğunuz İlçedeki Aile Sağlığı Merkezi, İlçe Sağlık Müdürlüğü, Toplum Sağlığı Merkezi veya bulunduğunuz İldeki İl Sağlık Müdürlüğüne bizzat başvurarak aile hekiminizi öğrenebilirsiniz. Ayrıca aile hekimliği değiştirmek için de yine yukarda belirtildiği gibi Aile Sağlığı Merkezi, İlçe Sağlık Müdürlüğü, Toplum Sağlığı Merkezi veya bulunduğunuz İldeki İl Sağlık Müdürlüklerine müracaat ederek aile hekimliği değişikliği yapabilirsiniz.

İkametiniz değiştiğinde Sağlık Bakanlığı tarafından sistem üzerinde otomatik olarak aile hekiminiz değiştirilmez. Eğer eski adresinize yakın başka bir adrese taşınmış iseniz mevcut aile hekiminizden hizmet almaya devam edebilirsiniz Adresinize en yakın Aile Sağlığı Merkezinden bir aile hekimine kayıt olmanız sağlık hizmetine erişiminizi kolaylaştıracaktır. Yaz tatili, seyahat vb. nedenler ile başka bir şehre kısa süreliğine gittiğinizde sağlık hizmeti ihtiyacınız olursa “misafir hasta” uygulaması kapsamında herhangi bir aile hekiminden ücretsiz sağlık hizmeti alabilirsiniz” denildi.

Konu ile ilgili olarak Boğazlıyan Devlet Hastanesi’nde stant açılarak Aile Hekimliğinin tanınması ile Aile Hekimi hakkında vatandaşa bilgi verildi, el broşürleri dağıtıldı.Benzer Videolar

Yukarı Geri Ana Sayfa