Anketler

Sizce web sayfamız nasıl?

Sonuçları Göster

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

AVRUPA’DA DA ZİRVEYE ÇIKTI

AVRUPA’DA DA ZİRVEYE ÇIKTI
01 Mart 2019 Cuma - 82 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

Avrupa’yı sollayan Yozgat Şehir Hastanesi dijitalleşmede  eğitim sahası oldu. Dijital Hastane olarak tescil edilen  Avrupa’nın ilk ve tek hastanesi  olan Yozgat Şehir Hastanesi, uygulamalarında örnek model olarak eğitim hizmeti de veriyor.

Yozgat Şehir Hastanesi  dijitalleşmede  eğitim sahası oldu.

Türkiye’nin bir çok ilinden sağlık idarecileri, dijitalleşmede Avrupa’yı sollayan Yozgat Şehir Hastanesi’nde, HIMSS 7 sertifikası kazandıran uygulamaları yerinde görüyor.

“Seviye 7 Tam Dijital Hastane” olarak tescil edilen  Avrupa’nın ilk ve tek hastanesi  olan Yozgat Şehir Hastanesi, HIMSS 7 uygulamalarında örnek model olarak eğitim hizmeti de veriyor.

Türkiye’nin bir çok ilinden sağlık idarecileri, dijitalleşmede Avrupa’yı sollayan Yozgat Şehir Hastanesi’nde, HIMSS 7 sertifikası kazandıran uygulamaları yerinde görüyor. Bu kapsamda, Osmaniye İl Sağlık Müdürlüğü Personel ve Destek Hizmetleri Başkan Vekili  Abdulkadir Taşletimur, Bilgi İşlem Birim Sorumlusu Niyazi Küçükaslan ve Osmaniye Devlet Hastanesi Müdür Yardımcısı Hakan Eskioğlu, hastanenin tüm birimlerini gezerek, ilgililerden bilgi aldılar.

Yozgat Şehir Hastanesi’ne HIMSS 7 sertifikası kazandıran uygulamaları yerinde gören konuk ekip, son derece verimli geçen ziyaretin ardından yakın ilgilerinden dolayı Başhekim  Opr. Dr. İbrahim Akkurt başta olmak üzere tüm hastane yönetimi ve çalışanlarına teşekkür ettiler.

Başhekim  Opr. Dr. Akkurt ise,Yozgat Şehir Hastanesi, ABD’de kurulmuş, kar amacı gütmeyen bir organizasyon olan HIMSS yetkililerinin denetimlerinden başarıyla geçerek, Ocak 2018’de zorlaştırılan kriterlere göre “Seviye 7 Tam Dijital Hastane” olarak tescil edilen Avrupa’nın ilk ve tek hastanesi  olduğunu anımsattı.

Op. Dr. Akkurt, “Hastanemize hizmet  kalitesinin yanı sıra hasta ve çalışan güvenliği açısından da büyük avantajlar sunan bu sertifika ile ilgili eğitim ortamı oluşturmak bizleri de mutlu ediyor. Deneyimlerimizi paylaşarak ülkemizde daha fazla hastanenin bu sertifikaya sahip olmasını arzu ediyoruz” dedi.

ÜLKEMİZ VE YOZGAT İÇİN GURUR KAYNAĞI

Başkekim Akkurt, bu sertifikanın 2018 yılı başında  zorlaştırılan kriterlere göre alınmış olmasının büyük anlam ifade ettiğini, bunun Avrupa’da ilk olduğunu vurguladı.

Başhekim Dr. Akkurt, geçtiğimiz günlerde Anerika’da düzenlenen HIMSS toplantısına katılan Sağlık Bakanı Yardımcısı Dr. Şuayip Birinci’nin sözlerini de hatırlatarak, şunları kaydetti:

“HIMSS 7 sertifikasyonu sürecinde büyük desteklerini gördüğümüz sayın bakan yardımcımız sosyal medya kanalıyla yaptığı paylaşımda, ‘Bugün HIMSS Amerika toplantısının açılışında yeni kriterlerle Avrupa’daki dijitalleşmede zirveye çıkan ilk hastane olan Yozgat Şehir Hastanesi  vardı. İnanmak ve vazgeçmemek en önemli anahtar. Başta hastanemizin kurucu başhekimi Aziz Ahmet Surel olmak üzere emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma   teşekkürler’ ifadelerine yer vererek, bizi onurlandırmıştır. Kendisine teşekkür ediyoruz.”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sayfalar

Bu sitedeki tariflerin izinsiz kopyalanması yasaktır.