En Çok İzlenen Videolar
 • LİTERATÜRE EŞSİZ BİR ÇALIŞMA KAZANDIRILACAK
  LİTERATÜRE EŞSİZ BİR ÇALIŞMA KAZANDIRILACAK
 • SALGINLA MÜCADELEDE AŞI ÖNEMLİ
  SALGINLA MÜCADELEDE AŞI ÖNEMLİ
 • BİR ÖDÜLDE VALİDEN
  BİR ÖDÜLDE VALİDEN
 • ACEMİ ERLER YEMİN ETTİ
  ACEMİ ERLER YEMİN ETTİ
 • EKMEK’TE HİJYENE DİKKAT
  EKMEK’TE HİJYENE DİKKAT
 • 433 KONUT SATILDI
  433 KONUT SATILDI
 • YATIRIMLAR SÜRÜYOR
  YATIRIMLAR SÜRÜYOR
 • ÇANAKKALE SAVAŞLARI MOBİL MÜZESİ YOLA ÇIKIYOR
  ÇANAKKALE SAVAŞLARI MOBİL MÜZESİ YOLA ÇIKIYOR
 • KADES KADINA ŞİDDETİN ÖNÜNE GEÇECEK
  KADES KADINA ŞİDDETİN ÖNÜNE GEÇECEK
 • ŞEKER’E YÜKSEK NOT
  ŞEKER’E YÜKSEK NOT
 • BİLSEM GÖNÜLLERE DOKUNUYOR

  Boğazlıyan da kurulduğu günden buyana yaptığı çalışmalarla adını sık sık duyuran Boğazlıyan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM) sağlıkçılar için tek yürek oldu.

  KAPASİTE ARTIRDI

  Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa sürede tüm dünyayı etkisi altına alan Kovid-19 salgınıyla mücadele etmek için gecesini gündüzüne katarak çalışan sağlık çalışanlarına destek olmak için tüm Türkiye de olduğu gibi Boğazlıyan da tek yürek oldu.

  Vatandaşlar dualarıyla sağlıkçılara güç verirken, Boğazlıyan Bilim ve Sanat Merkezi de ürettikleri koruyucu ekipmanlarla başta Boğazlıyan Devlet Hastanesi, Sağlık Ocakları ve Yenifakılı İlçe Sağlık Müdürlüğü personellerine destek veriyor.

  Okul Müdürü Duran Akdoğan ve Müdür yardımcısı Şerafettin Uçar, gözetiminde üretilen siperli maskeler bu zorlu süreçte  fedakarca görevini yapan sağlık çalışanlarına ulaştırılıyor.

  Yeni tip koronavirüs (Covid19) salgınından korunmada en çok ihtiyaç duyulan ürünlerden birisinin maskeler. Üretilen koruyucu maskeleri sağlık çalışanlarının kullanımına sunan Boğazlıyan Bilim ve Sanat Merkezi gönüllere dokunuyor.

  Boğazlıyan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Şimşek, Kovid-19 salgını ile mücadele kapsamında Boğazlıyan Bilsem olarak evlerde kalıp kendimizi korumaya aldığımız bu zorlu süreçte  fedakarca görevini yapan sağlık çalışanları için 3D yazıcılarla siperlik maske üretildiğini belirtti.

  Üretilen siperlik maskelerin Boğazlıyan Devlet Hastanesi, Sağlık Ocakları ve Yenifakılı İlçe Sağlık Müdürlüğü personellerine teslim edildiğini ifade eden Şimşek, “Bilim ve Sanat Merkezimiz 3D yazıcılarla siperlik maske üretiminde kapasiteyi artırdı. 1 adet siperlik maskenin üretimi ortalama 1 saat 20 dakika sürmekte. Tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Sağlık çalışanlarımızın her zaman yanlarındayız” dedi.

  Okul Müdürü Duran Akdoğan ve Müdür yardımcısı Şerafettin Uçar, gözetiminde 3D yazıcıların gücü kullanılarak üretilen koruyucu yüz siperliği Yeni tip koronavirüs (Covid19) salgınından korunmada en çok ihtiyaç duyulan ürünlerden birisi olurken, vatandaşlar; sağlıkçılar için tek yürek olan Boğazlıyan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Bilim ve Sanat Merkezi’ne teşekkür ettiler.  Benzer Videolar

  Yukarı Geri Ana Sayfa