En Çok İzlenen Videolar
 • BOĞAZLIYAN TAZİYE EVİ’NE KAVUŞUYOR
  BOĞAZLIYAN TAZİYE EVİ’NE KAVUŞUYOR
 • ŞAHLANIŞ DÖNEMİNE GİRİYORUZ
  ŞAHLANIŞ DÖNEMİNE GİRİYORUZ
 • ÇİFTÇİLERE TOHUM DESTEĞİ
  ÇİFTÇİLERE TOHUM DESTEĞİ
 • Kapımızda gönlümüzde Açık
  Kapımızda gönlümüzde Açık
 • KONUT SATIŞLARI ARTTI
  KONUT SATIŞLARI ARTTI
 • YAPILANDIRMA BAŞLADI
  YAPILANDIRMA BAŞLADI
 • 1050 METREKARE MODÜLER YÜKSEK OLUK HAVALANDIRMALI SERA TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI İLÇE MÜDÜRLÜĞÜ TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI BAKAN YARDIMCILIKLARI
  1050 METREKARE MODÜLER YÜKSEK OLUK HAVALANDIRMALI SERA TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI İLÇE MÜDÜRLÜĞÜ TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI BAKAN YARDIMCILIKLARI
 • ESNAF KARA KARA DÜŞÜNÜYOR
  ESNAF KARA KARA DÜŞÜNÜYOR
 • ÇEMBER DARALIYOR
  ÇEMBER DARALIYOR
 • HAFTA SONU SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI VAR
  HAFTA SONU SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI VAR
BOĞAZLIYAN DA HAREKETE GEÇTİ!

Koronavirüsle mücadelede normalleşme adımlarının atılması ile birlikte Sağlık Bakanlığı ve TÜİK harekete geçti.. Bu kapsamda, toplumdaki bağışıklık oranının belirlenmesi için TÜİK’in örneklem sistemine göre rastgele virüs testi uygulamasına Boğazlıyan’da da başlanıldı.

Sağlık Bakanlığı ve Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Türkiye’nin bağışıklık haritasını oluşturmak için harekete geçti.

Boğazlıyan İlçe Sağlık Müdürlüğü ekipleri, TÜİK tarafından rastgele belirlenen adreslere giderek, kişilerin rızası dahilinde PCR olarak adlandırılan Kovid-19 testi uygulaması, ülke genelinde olduğu gibi Boğazlıyan’da da start aldı. Ülke genelinde çıkan test sonuçları normalleşmenin kapısını açacak anahtar olacak.

Sağlık Bakanlığı ve Türkiye İstatistik Kurumunca (TÜİK) yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele için başlatılan “Toplum Tarama Çalışması” kapsamında, sağlık ekipleri, TÜİK tarafından rastgele belirlenen adreslere giderek, kişilerin rızası dahilinde PCR olarak adlandırılan Kovid-19 testi uygulaması ilçemizde de başladı.

Koronavirüs vakalarının düşmeye başlaması ile birlikte, normalleşme adımlarının yol haritasını çıkaracak bir uygulamaya start verilirken, TÜİK’in örneklem sistemine göre rastgele virüs testi kapsamında sağlık ekipleri Boğazlıyan da oluşturulan 5 ekiple birlikte vatandaşların adreslerine giderek test uyguluyor.

301 HANE ZİYARET EDİLECEK

Boğazlıyan İlçe Sağlık Müdürlüğü ekipleri, bu kapsamda ilçede 301 haneyi ziyaret ederek, kişilerin rızası dahilinde PCR olarak adlandırılan Kovid-19 testi uygulayacak.

Yeni tip koronavirüs ile mücadele için başlatılan “Toplum Tarama Çalışması” ile bilinenlerin dışında bilinmeyen vaka sayılarının da tespit edilmesi hedefleniyor.Benzer Videolar

Yukarı Geri Ana Sayfa