• DOLAR
  8,4416
  %0,26
 • EURO
  10,2075
  %0,32
 • ALTIN
  493,27
  %0,37
 • BIST
  1.441
  %-0,25
BOĞAZLIYAN KAN VERDİ

BOĞAZLIYAN KAN VERDİ

Ulusal kan ihtiyacını karşılayan Türk Kızılay’ı İç Anadolu Bölge Merkezi’nce ilçemizde başlatılan kan bağışı kampanyası ilgi gördü. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği kampanyaya Boğazlıyan Kaymakamı Fatih Okumuş ve Jandarma Komutanı Kamil Çaylı da kan bağışında bulunarak destek verdi.

İlçemizde Türk Kızılay’ı tarafından başlatılan kan bağışı kampanyasına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Cumhuriyet meydanında konuşlanan Türk Kızılay’ına ait otobüste pazartesi günü başlayan kan bağışı kampanyasına Boğazlıyan Kaymakamı Fatih Okumuş ve Jandarma Komutanı Kamil Çaylı da kan bağışına destek verdi.

Türk Kızılay  yetkilileri, Boğazlıyanlıların kan bağışı kampanyasına yoğun ilgi göstermesinden dolayı mutlu olduğunu belirterek, kampanyaya katılanlara teşekkür etti.

İlçemiz Cumhuriyet Meydanı’nda konuşlandırılan Türk Kızılay’ına ait kan bağışı tırını ziyaret eden Boğazlıyan Kaymakamı Fatih Okumuş ve Jandarma Komutanı Kamil Çaylı, önce form doldurdu, sonra kan bağışında bulundu.

KAN BAĞIŞI BEKLEYENLERE UMUT IŞIĞI OLUYOR

Kaymakam Fatih Okumuş,  insanların kan vermesi hem kendi sağlıklarını korumaları açısından faydalı hem de toplum sağlığına katkıda bulunmak açısından çok önemli olduğunu ifade ederek, “Kan bağışı bekleyen herkese umut ışığı olmak için tüm vatandaşlarımızı daha duyarlı olmaya davet ediyorum. Bu noktada Türk Kızılayı Türkiye de önemli bir görevi yerine getiriyor” dedi.

Her yıl binlerce insan, bir kaza veya bir hastalık sonucunda kan bulamadığı için hayatını kaybetmekte olduğunu ifade eden Kaymakam Okumuş, “Kana kimin ne zaman ihtiyacının olacağını bilemezsiniz. O yüzden kan verebilecek durumda olan herkesin kan bağışında bulunması bir insanlık görevidir. Kan bağışına katkıda bulunan vatandaşlarımıza, Kızılay kan merkezi çalışanlarına teşekkür ediyorum” ifadelerinde bulundu.

ERKEKLER 3 AYDA, KADINLAR 4 AYDA KAN VEREBİLİYOR

Boğazlıyan halkının kan bağışı konusunda her zaman yardımcı olduğunu belirten Kızılay yetkilileri ise, 18 yaşını doldurmuş, 65 yaşından küçük sağlıklı herkesin kan verebileceğini belirterek, “Erkeklerin 3 ayda bir, kadınların ise 4 ayda bir kan verebilir. Kan vermenin ayrıca insan sağlığına önemli faydaları var. Düzenli olarak kan vermenin kalp krizi, kolesterol ve benzeri hastalıkları en aza indirdiğinin yapılan çalışmalar sonucu ortaya çıktı. Boğazlıyan halkımız kan vermede öncelikli ilçeler arasında. Burada başlatılan  kan bağışı kampanyasına vatandaşlarımız oldukça ilgi gösteriyor.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM