En Çok İzlenen Videolar
 • Anketler

  Sizce web sayfamız nasıl?

  Sonuçları Göster

  Yükleniyor ... Yükleniyor ...
 • BOZOK ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK ÇALIŞANLARI VE HASTALAR İÇİN BİR TAKIM YENİLİKLERE İMZA ATTI

  TEKNİK BİLİMLER MYO’DAN KORONAVİRÜS SÜRECİNDE ÖNEMLİ ÇALIŞMALAR

  Koronavirüs salgını süresince daha önce bünyesinde 3D yazıcı teknolojisi kullanılarak el değmeden yüz siperi üretimi gerçekleştiren Yozgat Bozok Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu, şimdi de sağlık çalışanları ve hastalar için bir takım yeniliklere imza attı.

  Yozgat Bozok Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Ferdi Gevrek tarafından 3D yazıcı ile Maske, Ventilatör (Solunum cihazı) Çoklayıcı, Laringoskop ve Siperlik üretimi gerçekleştirildi.

  Şimdiye kadar 150 adet Siperlik ve 2 adet Laringoskop, Üniversitemiz Eğitim ve Araştırma Hastanes’ine teslim edilirken, 50 adet Maske Aparatı ve 6 adet Ventilatör Çoklayıcı’nın ise önümüzdeki haftalarda hastaneye tesliminin gerçekleştirileceği belirtildi.

  Bu süreçte 250 adet Siperlik için malzeme tedariki Dr. Öğr. Üyesi Ömer Demir tarafından sağlanırken, Üniversitenin Araştırma Hastanesi’nde maske üretimi ve dağıtımı kordinatörlüğünü ise Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu adına Öğr. Gör. Gökalp Çınarer gönüllü olarak üstlendi.  Benzer Videolar

  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler