En Çok İzlenen Videolar
 • GAZİLERİMİZ GURUR VE ÖVÜNÇ KAYNAĞIMIZ
  GAZİLERİMİZ GURUR VE ÖVÜNÇ KAYNAĞIMIZ
 • AŞI ODALARI HAZIRLANIYOR
  AŞI ODALARI HAZIRLANIYOR
 • OKTAY; TEBRİK ETTİ
  OKTAY; TEBRİK ETTİ
 • BOĞAZLIYAN’DA UYUŞTURUCU OPERASYONU
  BOĞAZLIYAN’DA UYUŞTURUCU OPERASYONU
 • GIDANI KORU SOFRANA SAHİP ÇIK
  GIDANI KORU SOFRANA SAHİP ÇIK
 • SİBERAY FARKINDALIK EĞİTİMİ
  SİBERAY FARKINDALIK EĞİTİMİ
 • LİTERATÜRE EŞSİZ BİR ÇALIŞMA KAZANDIRILACAK
  LİTERATÜRE EŞSİZ BİR ÇALIŞMA KAZANDIRILACAK
 • SALGINLA MÜCADELEDE AŞI ÖNEMLİ
  SALGINLA MÜCADELEDE AŞI ÖNEMLİ
 • BİR ÖDÜLDE VALİDEN
  BİR ÖDÜLDE VALİDEN
 • ACEMİ ERLER YEMİN ETTİ
  ACEMİ ERLER YEMİN ETTİ
 • BOZOK ÜNİVERSİTESİ YOZGAT’A DEĞER KATIYOR

  Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, TRT Haber kanalında canlı olarak yayınlanan “Eğitim Editörü” programında aday öğrencilere seslenerek üniversite tercih süreci ve üniversite hakkında bilgiler verdi.

  Üniversite tercihi yapacak öğrencilerin dikkat etmeleri gereken hususların ele alındığı, Sezen Yüce’nin sunduğu ve eğitim danışmanlığını Eğitimci Yazar Süleyman Beledioğlu’nun yaptığı “Eğitim Editörü” programının konukları Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ ve Bursa Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir oldu.

  Programda, Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, 2006 yılında kurulan üniversitemizin genç ve dinamik bir üniversite olduğunu belirterek, 14 fakülte, 4 yüksekokul ve 9 meslek yüksekokulu ile eğitim öğretim hayatına devam ettiğini söyledi.

  Geçmişte kurulan fakülte ve yüksekokulları ile Yozgat Bozok Üniversitesinin yarım asırlık deneyim ve tecrübeleri olan köklü bir geçmişe sahip, bölgesine ve ülkesine değer katan marka bir üniversite olduğunu kaydeden Prof. Dr. Ahmet Karadağ, üzerinden geçtiğimiz uzun ve zorlu pandemi dönemini başarılı şekilde yönettiklerini aktardı.

  Prof. Dr. Karadağ, uzaktan eğitim ile eğitim öğretim sürecini, Araştırma ve Uygulama Hastanesinde yapılan covid testleri ile sağlık sürecini, fakülte ve yüksekokullarımızda üretilen sperlik ve kenevir yağı katkılı antibakteriyel ürünlerle de zorlu pandemi sürecini başarılı ve iyi yönettiklerini ifade etti.

  Yozgat Bozok Üniversitesinin Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen 15 ihtisas üniversitesinden biri olduğuna dikkat çeken Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, sürdürülebilir Endüstiriyel Kenevirle  ilgili biyokütlenin tamamını ekonomiye kazandırmayı hedeflediklerini belirtti.   Prof. Dr. Ahmet Karadağ,  kenevir özelinde üniversitemiz bünyesinde bölgesel kalkınma odaklı insanlığa ve ülke ekonomisine değer katacak kısa, orta ve uzun vadeli yürütülen çalışmalar hakkında da izleyicilere bilgiler aktararak, Yozgat Bozok Üniversitesinin ihtisas alanı itibariyle kenevirin ekonomiye kazandırılma noktasında Türkiye’de tek yetkili üniversite; dünyada ise kenevir disiplini ile ilgili çalışma yapan ikinci üniversite olma özelliğini taşıdıklarını vurguladı.

  Son olarak tercih yapacak öğrencilere de çağrıda bulunan Rektör  Prof. Dr. Ahmet Karadağ  “Kararlılıkla, Başarıya” sloganı ile öğrencileri güvenli ve huzurlu şehir olan Yozgat’a, marka üniversite olma yolunda hızla ilerleyen Yozgat Bozok Üniversitesine beklediklerini sözlerine ekledi.  Benzer Videolar

  Yukarı Geri Ana Sayfa