En Çok İzlenen Videolar
 • BOĞAZLIYAN TAZİYE EVİ’NE KAVUŞUYOR
  BOĞAZLIYAN TAZİYE EVİ’NE KAVUŞUYOR
 • ŞAHLANIŞ DÖNEMİNE GİRİYORUZ
  ŞAHLANIŞ DÖNEMİNE GİRİYORUZ
 • ÇİFTÇİLERE TOHUM DESTEĞİ
  ÇİFTÇİLERE TOHUM DESTEĞİ
 • Kapımızda gönlümüzde Açık
  Kapımızda gönlümüzde Açık
 • KONUT SATIŞLARI ARTTI
  KONUT SATIŞLARI ARTTI
 • YAPILANDIRMA BAŞLADI
  YAPILANDIRMA BAŞLADI
 • 1050 METREKARE MODÜLER YÜKSEK OLUK HAVALANDIRMALI SERA TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI İLÇE MÜDÜRLÜĞÜ TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI BAKAN YARDIMCILIKLARI
  1050 METREKARE MODÜLER YÜKSEK OLUK HAVALANDIRMALI SERA TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI İLÇE MÜDÜRLÜĞÜ TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI BAKAN YARDIMCILIKLARI
 • ESNAF KARA KARA DÜŞÜNÜYOR
  ESNAF KARA KARA DÜŞÜNÜYOR
 • ÇEMBER DARALIYOR
  ÇEMBER DARALIYOR
 • HAFTA SONU SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI VAR
  HAFTA SONU SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI VAR
Engelli ve Eski Hükümlülere Hibe Desteği

Engelli ve Eski Hükümlü vatandaşların kendi işlerini kurmalarına yönelik destek kapsamında başvurusu olumlu sonuçlanan 13 kişi için Hibe Sözleşmeleri imzalandı.

Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Taner Yıldız; “Hibe destekleriyle engelli ve eski hükümlü vatandaşlarımız kendi işletmelerini kurarak, hem kendi işlerinin patronu olacaklar hem de istihdama katkı sağlayacaklar. Hibe desteğinden yararlanmak isteyen Engelli ve Eski Hükümlü vatandaşlarımız, 7 Aralık 2018 tarihine kadar projelerini İl Müdürlüğüne teslim etmeleri gerekir” dedi.

“İŞKUR’dan Engelli ve Eski Hükümlülere Hibe Desteği İmza Töreni Gerçekleştirildi”

Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünün desteklediği Engelli ve Eski Hükümlü vatandaşların kendi işlerini kurmalarına yönelik destek kapsamında başvurusu olumlu sonuçlanan 13 kişi için Hibe Sözleşmeleri İŞKUR İl Müdürlüğünde imzalandı.

İmza töreninde açıklamalarda bulunan Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Taner Yıldız “Engelli ve eski hükümlü vatandaşlarımızın kendi işlerini kurmak amacıyla İl Müdürlüğümüze yaptıkları başvurular neticesinde Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü bünyesinde kurulan komisyonca değerlendirmeye alınmış ve yapılan değerlendirme sonucu uygun bulunan projelere hibe desteği verilmesi kararlaştırılmıştır” dedi.

Yıldız “Bu yıl engelli ve eski hükümlü vatandaşlarımızın hazırladıkları projelere hibe desteği verilmesi amacıyla projesi geçen vatandaşlarımızı kuruma davet ederek, hibe desteğini vermek için sözleşme imzalandığını ve yapılan sözleme neticesinde 9 engelli ve 4 eski hükümlü vatandaşımıza toplamda 433 Bin TL hibe desteğinin sağlandığını” aktardı.

Yıldız “Sağlanan bu hibe destekleriyle engelli ve eski hükümlü vatandaşlarımız kendi işletmelerini kurarak, hem kendi işlerinin patronu olacaklarını hem de istihdama katkı sağlayacaklarını” söyledi.

Yıldız “İŞKUR olarak her zaman vatandaşımızın yanında olduğumuzu bir kez daha vurgulayarak, gerek istihdam teşvikleriyle gerekse de hibe desteği ile vatandaşlarımızın önündeki engelleri kaldırıp onlara destek olmaya devam edeceğiz” dedi.

Bu vesileyle projesine destek verilen vatandaşları tebrik ederek, kuracakları işlerin kendilerine iş dünyasına ve ilimize hayırlı olmasını dileyen, Ayrıca 2019/1 Hibe Destekleri Başvuru Dönemi hakkında bilgi veren Yıldız, hibe desteğinden yararlanmak isteyen Engelli ve Eski Hükümlü vatandaşların herhangi bir icra dosyası olmaması gerektiğini hatırlatarak, 7 Aralık 2018 tarihine kadar projelerini İl Müdürlüğüne teslim etmeleri gerektiği söyledi.

Bu vesile ile hibe almaya hak kazanan engelli vatandaşların 3 Aralık Uluslararası Engelliler Gününü tebrik eden Yıldız, “Böyle anlamlı bir günde engelli vatandaşlarımıza verdiğimiz hibe desteği bizleri ayrıca sevindiriyor” dedi.

Yıldız, “İŞKUR olarak dezavantajlı konumda bulunan iş yaşamında kendilerine zor yer bulan engelli vatandaşlarımızın yalnızca bir gün değil her zaman yanında oluyoruz” şeklinde konuştu.

 Benzer Videolar

Yukarı Geri Ana Sayfa