En Çok İzlenen Videolar
 • YOZGAT’TA BOĞAZLIYAN RÜZGARI
  YOZGAT’TA BOĞAZLIYAN RÜZGARI
 • BOĞAZLIYAN’IN GURURU OLDULAR
  BOĞAZLIYAN’IN GURURU OLDULAR
 • TÜRKİYE-AB İLİŞKİLERİ
  TÜRKİYE-AB İLİŞKİLERİ
 • KORONAVİRÜSE KARŞI AŞI UYGULAMASI BAŞLADI
  KORONAVİRÜSE KARŞI AŞI UYGULAMASI BAŞLADI
 • ŞEKER’E GÜMÜŞ FSA SERTİFİKASI
  ŞEKER’E GÜMÜŞ FSA SERTİFİKASI
 • TARİHİ ESER OPERASYONU
  TARİHİ ESER OPERASYONU
 • ZAM ŞAMPİYONU PATLICAN OLDU
  ZAM ŞAMPİYONU PATLICAN OLDU
 • AKADEMİ MEZUNLARI BELGELERİNİ ALDI
  AKADEMİ MEZUNLARI BELGELERİNİ ALDI
 • BOĞAZLIYAN’DA TARİHİ OPERASYON
  BOĞAZLIYAN’DA TARİHİ OPERASYON
 • ŞEKER’DE REKOR ÜRETİM
  ŞEKER’DE REKOR ÜRETİM
“EVİNİZDE KALIN UYARISI”

Yozgat Valisi Kadir Çakır, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında vatandaşlara evlerinde kalmaları çağrısında bulundu.

Valilik Konferans Salonu’nda basın toplantısı düzenleyen Çakır, il genelinde koronavirüs nedeniyle alınan tedbirler hakkında bilgi verdi.

Yozgat’ta iki köyü koronavirüs nedeniyle karantina almak zorunda kaldıklarını belirten Vali Çakır, “Çekerek ilçesi Yukarıkarahacılı ve merkeze bağlı Derbent köyü karantina altına alındı. Bu iki köylerimizde maalesef sosyal mesafenin uygulanmaması ve özellikle il dışından gelen misafirlerin kabul edilmesi sözkonusu. Bunun neticesinde bu köylerimizi karantinaya almak zorunda kaldık. Bütün vatandaşlarımızdan şunu istiyoruz, Yozgatlı hemşehrilerimiz çok olağanüstü bir şey olmadığı müddetçe Yozgat’a gelmesin, buradaki hemşehrilerimiz de mutlaka evlerinde kalsın” diye konuştu.

Yozgat Şehir Hastanesi’ni pandemi hastanesi olarak belirlediklerini de sözlerine ekleyen Vali Çakır, “Koronavirüs ile ilgili durumlarda hastalara şehir hastanemiz diğer normal hastalarımıza da Bozok Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanemiz hizmet sunacak. Karantinaya alınan köylerin muhtarlarıyla görüşülüyor. Şu an vatandaşlarımızın hiçbir ihtiyacı yok, ihtiyaçlar toplu olarak karşılanacak, parası olanlar kendi ihtiyaçlarını kendileri karşılıyor, ekonomik yoksunluğu olanlarınki ise vakıflar aracılığıyla karşılanıyor. Karantina giriş çıkışı engelliyor ama köydeki vatandaşların da birbirlerine gitmemesi gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Vali Çakır, vatandaşa yardımların Vefa Sosyal Destek Grubu tarafından yapıldığını belirterek, “Hiçbir sivil toplum örgütünün yardım yapmasını istemiyoruz. Yardım yapılacaksa Vefa Sosyal Destek Gurubu aracılığıyla yapılmasını istiyoruz. Özverili bir şekilde çalışan Vefa Sosyal Destek Grubu ekiplerine, sağlık çalışanlarımıza, emniyet ve jandarma ekiplerimize teşekkür ediyorum” açıklamasında bulundu.Benzer Videolar

Yukarı Geri Ana Sayfa