En Çok İzlenen Videolar
 • LİTERATÜRE EŞSİZ BİR ÇALIŞMA KAZANDIRILACAK
  LİTERATÜRE EŞSİZ BİR ÇALIŞMA KAZANDIRILACAK
 • SALGINLA MÜCADELEDE AŞI ÖNEMLİ
  SALGINLA MÜCADELEDE AŞI ÖNEMLİ
 • BİR ÖDÜLDE VALİDEN
  BİR ÖDÜLDE VALİDEN
 • ACEMİ ERLER YEMİN ETTİ
  ACEMİ ERLER YEMİN ETTİ
 • EKMEK’TE HİJYENE DİKKAT
  EKMEK’TE HİJYENE DİKKAT
 • 433 KONUT SATILDI
  433 KONUT SATILDI
 • YATIRIMLAR SÜRÜYOR
  YATIRIMLAR SÜRÜYOR
 • ÇANAKKALE SAVAŞLARI MOBİL MÜZESİ YOLA ÇIKIYOR
  ÇANAKKALE SAVAŞLARI MOBİL MÜZESİ YOLA ÇIKIYOR
 • KADES KADINA ŞİDDETİN ÖNÜNE GEÇECEK
  KADES KADINA ŞİDDETİN ÖNÜNE GEÇECEK
 • ŞEKER’E YÜKSEK NOT
  ŞEKER’E YÜKSEK NOT
 • HEMŞİRE ADAYLARI MEZUN OLDU

  Yozgat Bozok Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi öğrencileri, koronavirüs salgını nedeniyle Mart ayı itibariyle gördükleri ‘online eğitimi’, yine ‘online mezuniyet’ töreniyle noktaladı.

  Gerçekleştirilen online bağlantı ile Türkiye’nin dört bir tarafından canlı bağlanan 94 mezun öğrenci, son kez hocalarıyla buluştu. Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ da online mezuniyet törenine katılarak mezun olan öğrencilerin mezuniyet coşkusuna ortak oldu. Hep bir ağızdan hemşirelik yemini eden öğrenciler mezun olmanın gururu ve sevincini yaşadı.

  Koronavirüs salgını nedeniyle tüm yükseköğretim kurumlarında öğretim üyelerinin online olarak sürdürdüğü akademik sezon tamamlandı. Derslerine bilgisayar ya da cep telefonlarından evlerinden online ortamda devam eden öğrenciler için üniversitenin Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik bölümü tarafından online ortamda yemin ve mezuniyet töreni düzenlendi.

  Sağlık Bilimleri Fakülte Dekanı  Prof. Dr. Sevinç Polat tarafından gerçekleştirilen açılış konuşmasında: “Sağlık hizmetlerinde hemşireler hayati öneme sahiptir. Hemşireler doğumdan ölüme kadar insan hayatına dokunan profesyoneller olarak, yaşamın her döneminde sağlığın korunması, geliştirilmesi ve rehabilitasyona yönelik sağlık hizmeti sunmaya kendilerini adamışlardır. Hemşirelik bölümü mezunu olarak mezunlarımıza önemli görev ve sorumluluklar düşmektedir. İnancım tamdır ki, dört yıl boyuna aldığınız eğitim sonucunda kazanmış olduğunuz bilgi ve beceri doğrultusunda her türlü görevi başarı ile yerine getireceksiniz” ifadelerini kullandı.

  Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ ise, tüm dünyada etkisi gösteren ve devam eden pandemi sürecinden dolayı yüz yüze olmasa da online mezuniyet töreni yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını ve pandemi süreci nihayete ererse yeni eğitim öğretim döneminin ilk haftasında mezuniyet töreni yapmayı planladıklarını kaydetti.

  Uzaktan eğitim ile öğrencileri en iyi şekilde yetiştirmenin gayreti ve çabası içinde olduklarına vurgu yapan Rektör Karadağ, öğrenci ve akademisyenlerden gelen geribildirimler doğrultusunda uzaktan eğitimde hep daha iyiyi aradıklarını belirterek süreci doğru ve başarılı bir şekilde yönettiklerinin altını çizdi.

  Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ konuşmasının sonunda şunları söyledi:

  “Sizleri geleceğin hemşireleri olarak eğitim gördüğünüz süre  zarfında çok iyi yetiştirdiğimizi düşünüyorum. Başta hocalarımızın özverileri sizlerin de emek ve gayretleriniz ile yeni bir hayata ve döneme yelken açıyorsunuz. Sizler çok onurlu ve şerefli bir görev yapıyorsunuz. İnsan odaklı sağlık sektöründe bir çok dert ve sıkıntıya katlanarak insana deva olmaya çalışıyorsunuz. Bir dokunuşunuz bir müdahaleniz bir can kurtarabiliyor. O açıdan önemli bir görev ifa ediyorsunuz. Hocalarımızdan aldığınız bilgi ve deneyimlerle birlikte görev ve sorumluluklarınızı en güzel şekilde yerine getireceğinize inanıyorum. Sizler artık Yozgat Bozok Üniversitesi kimliğini taşıyorsunuz. Mezun olup gitmiş olsanız da gönüllerimiz beraber ve bir. Bilin ki Yozgat ve Yozgat Bozok Üniversitesi sizin ikinci eviniz. Belki de görev yerleriniz Yozgat olacak. Bu bizim için ayrı bir sevinç ve mutluluk kaynağı olur. Sizleri  canı gönülden tebrik ediyor mezuniyetinizin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

  Konuşmaların ardından Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik bölümü 2019-2020 akademik yılı mezun öğrencileri hemşirelik yemini etti. Hep bir ağızdan hemşirelik yemini eden öğrenciler mezun olmanın gururu ve sevincini yaşadı.  Benzer Videolar

  Yukarı Geri Ana Sayfa