En Çok İzlenen Videolar
 • ORTAK AKILLA ORTAYA GÜZEL İŞLER ÇIKARTALIM
  ORTAK AKILLA ORTAYA GÜZEL İŞLER ÇIKARTALIM
 • ÜRÜN DESTEĞİ UYARISI
  ÜRÜN DESTEĞİ UYARISI
 • OKTAY’DAN MİLLİ SAVUNMA SANAYİSİ VURGUSU
  OKTAY’DAN MİLLİ SAVUNMA SANAYİSİ VURGUSU
 • PROJE BAŞVURULARI BAŞLADI!
  PROJE BAŞVURULARI BAŞLADI!
 • DRONE İLE TARİHİ BASKIN
  DRONE İLE TARİHİ BASKIN
 • AYNI ANDA İKİ BAŞARILI AMELİYAT
  AYNI ANDA İKİ BAŞARILI AMELİYAT
 • VERİM ARTIŞI SEVİNDİRDİ
  VERİM ARTIŞI SEVİNDİRDİ
 • KADINA ŞİDDETE HAYIR
  KADINA ŞİDDETE HAYIR
 • KADINA ŞİDDETE HAYIR
  KADINA ŞİDDETE HAYIR
 • BOĞAZLIYAN’DA 67 ADET TARİHİ ESER ELE GEÇİRİLDİ
  BOĞAZLIYAN’DA 67 ADET TARİHİ ESER ELE GEÇİRİLDİ
HEYECANLANDIRAN PROJE

IPARD 9. Çağrı dönemi birinci grup desteklenmek üzere seçilen başvurular listesi belli oldu. TKDK İl Koordinatörü Türker; “Projelerimiz arasında bizi heyecanlandıran ve Yozgat’ta yatırımcılarımıza örnek oluşturabilecek projelerimiz mevcuttur. Bu projeler sayesine tarım alanlarımızda tıbbi aromatik bitki çeşitliliği artmakta, çiftçimiz birim alandan daha fazla kazanmaktadır. Ayrıca modern ve yeni tarım alet ekipmanlarına da kavuşmaktadır” dedi.

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Yozgat İl Koordinatörlüğünün 48 adet projesi sözleşme imzalama hakkına sahip oldu. Sözleşme imzalama hakkına sahip olan 48 projenin 12.626.770 TL, hibe tutarı ise 8.207.400 TL olarak gerçekleşti.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Yozgat İl Koordinatörü Selim Türker “Proje sahiplerimiz önümüzdeki günlerde sözleşmelerini imzalayarak yatırımlarına başlayacaktır. Açıklanan başvurular birinci grupta olanlardır. Kurumumuzda incelenmesi devam eden 159 projemiz daha bulunmaktadır. Yozgat İl Koordinatörlüğünde, bu projelerin de gerçekleşmesi ve hızlı bir şekilde ödemelerinin yapılması için hafta sonları dâhil yoğun bir mesai gerçekleştirilmektedir” dedi.

Yozgat İl Koordinatörü Selim Türker, “Projelerimiz arasında bizi heyecanlandıran ve Yozgat’ta yatırımcılarımıza örnek oluşturabilecek projelerimiz mevcuttur. Bu projeler sayesine tarım alanlarımızda tıbbi aromatik bitki çeşitliliği artmakta, çiftçimiz birim alandan daha fazla kazanmaktadır. Ayrıca modern ve yeni tarım alet ekipmanlarına da kavuşmaktadır.

Birinci grupta 46 adet tıbbi aromatik bitki projesi, makine garajı projesi ve ilimizde ilk kez aldığımız su ürünleri yetiştiriciliği (alabalık) projesi bulunmaktadır.

Makine garajı sistemi daha çok Avrupa da uygulan bir sistemdir. Bu projeye üretici birlikleri ve kooperatifler başvuru yapabilmektedir.

Sınırlı Sorumlu Ilısu Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Yozgat ilinde yeni kurulan bir kooperatiftir. Kooperatif Ilısu-Makina Parkı Kurulması adında bir proje hazırlamış ve çağrı döneminde tarafımıza sunmuştur.

Proje kapsamında birim fiyatı yaklaşık 2.700.000-TL tutarında 1 adet silaj makinası ve 950.000-TL tutarında 1 adet biçerdöver bulunmaktadır. Kooperatif bu ekipmanlar sayesinde hem bölgeye hizmet edecek hem de makinaların çalışması ile para kazanma imkânı bulacaktır.

Çekerek barajında ise 1 adet kafes balıkçılığı projesi hayata geçecektir. Bu proje Çekerek barajında diğer yatırımcılar için bir örnek oluşturacaktır. Bu projelerimizin yeni yatırımcılarımız için örnek teşkil etmesini ve Yozgat’ımıza hayırlı olmasını temenni ederim” açıklamasında bulundu.Benzer Videolar

Yukarı Geri Ana Sayfa