En Çok İzlenen Videolar
 • YOZGAT’TA BOĞAZLIYAN RÜZGARI
  YOZGAT’TA BOĞAZLIYAN RÜZGARI
 • BOĞAZLIYAN’IN GURURU OLDULAR
  BOĞAZLIYAN’IN GURURU OLDULAR
 • TÜRKİYE-AB İLİŞKİLERİ
  TÜRKİYE-AB İLİŞKİLERİ
 • KORONAVİRÜSE KARŞI AŞI UYGULAMASI BAŞLADI
  KORONAVİRÜSE KARŞI AŞI UYGULAMASI BAŞLADI
 • ŞEKER’E GÜMÜŞ FSA SERTİFİKASI
  ŞEKER’E GÜMÜŞ FSA SERTİFİKASI
 • TARİHİ ESER OPERASYONU
  TARİHİ ESER OPERASYONU
 • ZAM ŞAMPİYONU PATLICAN OLDU
  ZAM ŞAMPİYONU PATLICAN OLDU
 • AKADEMİ MEZUNLARI BELGELERİNİ ALDI
  AKADEMİ MEZUNLARI BELGELERİNİ ALDI
 • BOĞAZLIYAN’DA TARİHİ OPERASYON
  BOĞAZLIYAN’DA TARİHİ OPERASYON
 • ŞEKER’DE REKOR ÜRETİM
  ŞEKER’DE REKOR ÜRETİM
İNSAN YAŞAMINA DOKUNAN HİZMET

Belediye Başkanı Gökhan Coşar’ın talimatı ile Koronavirüs salgınına karşı daha ilk günden itibaren tüm birimleri ve imkanları ile seferber olan Boğazlıyan Belediyesi; destek birimi ile korona virüs tedbirleri kapsamında sokağa çıkma yasağı bulunan 65 yaş ve üstü ile kimsesiz yaşlı ve kronik hastaların ihtiyaçlarını karşılarken, diğer yandan da sokak, cadde ve evlerde başlatılan dezenfekte çalışmalarına özel araçları da ekledi.

Evlerinden çıkmamaları istenen vatandaşlar tarafından Boğazlıyan Belediyesine gelen talepler, ekipler tarafından tek tek değerlendiriliyor. Evlerine kapanan yaşlılar ve kronik rahatsızlığı bulunanların alışveriş siparişleri başta olmak üzere diğer ihtiyaçları da ekipler tarafından yapılıyor.

“BOĞAZLIYAN UYUYOR”

Çin’de ortaya çıkan ve tüm dünya ile ülkemizde de etkisini gösteren korona virüsünün görülmesinin ardından vatandaşlar kalabalık ortamlardan uzaklaşırken, genel olarak yetkililerin “evlerinizden çıkmayın” uyarısına uymaya başlanıldı.

Boğazlıyan Belediyesi ilçe sınırlarında yaşayan dezavantajlı durumda olan 65 yaş üstü vatandaşların yanı sıra engelli, evde bakım hastası, kronik rahatsızlığı bulunan acil ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik bir telefon hattı kuruldu. Kurulan bu çağrı merkezini arayan yaşlılar belediyeden ekip talebinde bulunuyor. Talebi değerlendiren belediye ekipleri yönlendiriyor. Adrese giden ekipler evdeki temel ihtiyaçların neler olduğunun listesini yaparak alışveriş yaparak ihtiyaç sahibine teslim ediyor.

“ÖZEL ARAÇLAR ÜCRETSİZ DEZENFEKTE EDİLİYOR”

Bu arada Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar’ın talimatı ile Boğazlıyan Halk Pazarı, Zabıta Müdürlüğü binası yanına özel araçlar için dezenfekte istasyonu kuruldu.

Başkan Coşar, “Tedbiri elden bırakmıyoruz. Biz sizin için varız, sizin sağlığınız bizim için çok önemli” diyerek, “Biliyoruz süreç biraz zorlu geçiyor, birlik ve beraberlikle bu zor günleri atlatıp, baharın güzelliğini inşallah hep birlikte yaşayacağız” dedi.

Başkan Coşar, ayrıca; sokak, cadde ve evlerde başlatılan dezenfekte çalışmalarına özel araçların da eklediğini ve ücret alınmadığını söyledi.Benzer Videolar

Yukarı Geri Ana Sayfa