En Çok İzlenen Videolar
 • YÜKSEK RİSK GRUBUNDAYIZ
  YÜKSEK RİSK GRUBUNDAYIZ
 • KİŞİLİK HAKLARINA SALDIRIYA MÜSAADE ETMEYECEĞİZ
  KİŞİLİK HAKLARINA SALDIRIYA MÜSAADE ETMEYECEĞİZ
 • BAKANLIK DESTEKLİ SİNEMA PROJESİ
  BAKANLIK DESTEKLİ SİNEMA PROJESİ
 • AMELİYATLAR HIZ KESMEDEN SÜRÜYOR
  AMELİYATLAR HIZ KESMEDEN SÜRÜYOR
 • YAPILANDIRMA UYARISI
  YAPILANDIRMA UYARISI
 • YATIRIM VE PROJELER DEĞERLENDİRİLDİ
  YATIRIM VE PROJELER DEĞERLENDİRİLDİ
 • ATIKLAR KATMA DEĞERE DÖNÜŞÜYOR
  ATIKLAR KATMA DEĞERE DÖNÜŞÜYOR
 • BİREYLERİN MUTLULUK KAYNAĞI AİLELERİ
  BİREYLERİN MUTLULUK KAYNAĞI AİLELERİ
 • MİLLİ TEKNOLOJİ HAMLESİ
  MİLLİ TEKNOLOJİ HAMLESİ
 • KONUTLAR HAYIRLI OLSUN
  KONUTLAR HAYIRLI OLSUN
 • İyilik Sofrasında buluştular

  Boğazlıyan İlçe Müftülüğü’nce şehit yakınları, gaziler ve gazi ailelerine iftar yemeği verildi. Müftü Güler, “şehitlik mertebesi peygamberlik makamından sonra gelen en üst mertebe. Şehitlerimiz için ne yapılırsa yapılsın, onların haklarını ödenemeyiz” dedi.

  Rahmet, bereket ve fazilet ayı Ramazan ayı içerisinde, unutulanların hatırlanması, toplumun bütün katmanlarıyla milli birlik ve beraberliğin güçlenmesi, kardeşlik ve selamlaşma kültürünün yaygınlaşması çerçevesinde, geleneksel hale gelen, toplumun her kesiminin iftar sofrasında yer aldığı Boğazlıyan Müftülüğü’nün iftar yemeği Merkez Çarşı Camii’nde yoğun katılımla gerçekleşti.

  İftar yemeğine Boğazlıyan Kaymakamı Davut Sinanoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Murat Dilsiz, Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Mehmet Ramazanoğlu, Boğazlıyan İlçe Müftüsü Mehmet Güler, daire müdürleri, STK Temsilcileri, Şehit Aileleri, Gaziler ve ailelerinden oluşan kalabalık topluluk  katıldı.

  İftar öncesi okunan Kuran-ı Kerim tilaveti ve Ezanı Şerif’in ardından iftar açıldı. Yemek duasını ise İlçe Müftüsü Mehmet Güler yaptı.

  Konuşmasına şehitlik mertebesinin peygamberlik makamından sonra gelen en üst mertebe sözleri ile başlayan Müftü Güler, ”Şehitlerimiz için ne yapılırsa yapılsın, onların haklarını ödenemeyiz” dedi.

  Yüce Rabbimizin şehitleri manevi olarak rızıklandırdığını ve cennetiyle ödüllendireceğini belirten Müftü Güler, ”Şehit yakınlarının dünyada bazı sıkıntıları olsa da, Rabbimizin ilahi lütfuna mazhar olacaklarına inandığını” belirtti.

  Daha sonra bir konuşma yapan Kaymakam Davut Sinanoğlu ise, ülkesi için can vermiş, kanını dökmüş, uzvunu kaybetmiş insanların herkes için değerli olduğunu söyleyerek “Milletimiz bu fedakârlığın çokça farkındadır. Dolaysıyla bu tür özel günlerde sizlerle hep birlikte oluyoruz.

  Bu mübarek günlerin gecelerin feyzinden Allah hepimizi istifade ettirsin. Dua kapılarının sonuna kadar açık olduğu bu müstesna günlerde Ülkemiz ve İslam dünyası için çok dua etmemiz gerekir. İnşallah bütün Müslüman coğrafyasında dökülen gözyaşları, akan kanlar son bulur” diye konuştu.

  Program sonrasında İlçe Müftüsü Mehmet Güler, katılımcılara Kur’an-ı Kerim hediye etti.  Benzer Videolar

  Yukarı Geri Ana Sayfa