En Çok İzlenen Videolar
 • Anketler

  Sizce web sayfamız nasıl?

  Sonuçları Göster

  Yükleniyor ... Yükleniyor ...
 • KOOPERATİFÇİLİK ÜRETİMDE ÖNEMLİ ROL ÜSTLENİYOR

  Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, “Kooperatifçilik özellikle küçük ve orta ölçekli çiftçilerin üretim faaliyetlerini daha kolay bir şekilde sürdürmesinde önemli bir misyon, önemli bir rol üstleniyor onun için de Kooperatifçiliğin güçlü bir şekilde sürdürülmesi gerekiyor bu çerçevede biz  Kayseri Pancar Kooperatifi olarak Türkiye’de en güzel ve en iyi örnek olma iddiasındadır” dedi.

  Kayseri, Boğazlıyan ve Turhal Şeker Fabrikalarında faaliyetini sürdüren Kayseri Şeker’de 66. Olağan Mali  Genel Kurulu sonrası tebrik  ziyaretleri sürüyor. Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, Gemerek Bölgesi Muhtarlarının ziyaretleri esnasında konuşarak,

  “Bölgemizde genel olarak çiftçilerimiz şu anda ellerinden geldiği kadar işlerini en iyi şekilde yürütmeye çalışıyorlar. Türkiye’nin biraz zor şartlarında özellikle tarımsal girdilerin çok yoğun arttığı bir ortamda çiftçiler bir mücadele içerisindeler bu kolay bir mücadele değil” dedi.

  Akay, şunları kaydetti.

  “Biz tabi gerek Kooperatif olarak gerekse Kayseri Şeker Fabrikası olarak çiftçilerimizin işini geliştirmek, işini kolaylaştırmak, gelirini artırma konusunda elimizden geldiği kadar katkı sağlamaya çalışıyoruz. Onlara bu manada rehberlik yapmaya, destek vermeye çalışıyoruz bu kooperatifçiliğin en önemli unsurlarından bir tanesidir.

  Kooperatifçilik özellikle küçük ve orta ölçekli çiftçilerin üretim faaliyetlerini daha kolay bir şekilde sürdürmesinde önemli bir misyon, önemli bir rol üstleniyor onun için de kooperatifçiliğin güçlü bir şekilde sürdürülmesi, devam etmesi gerekiyor bu çerçevede biz Türkiye’de en güzel ve en iyi örnek olma iddiasındayız. Bu anlayış içerisinde çiftçimizin bütün ihtiyaçlarını yeterince ve zamanında karşılamaya çalışıyoruz.

  Geçimlerini sağlamaları için özel avanslar ihtisas ediyoruz ve bunları kendilerine zamanında takdim ediyoruz tabi bu zor bir mücadele bu zor mücadeleyi şimdiye kadar başarı ile geliştirerek sürdürdük ve Orta Anadolu’da geniş bir alanda 15 bin çiftçi ile bunu başarıyoruz.

  İnşallah çiftçilerimiz ümit ediyoruz ki kendi işlerine özellikle topraklarına daha fazla sahip çıkacaklar ve bu anlayış içerisinde işletmelerini daha fazla büyütüp geliştirecekler eğer bunu başarabilirsek aynı zamanda milli bir görevi yerine getirip hazzını yaşamış oluruz zor zamanda çiftçilerimize Allah kolaylık versin emekleri zayi olmasın, ürünlerinin bereketli kazançlarının bol olmasını diliyorum hayırlısı ile inşallah kampanyanın tamamlanmasını temenni ediyorum.”

  Ziyaret esnasında Kayseri Şeker Fabrikası Genel Müdürü Osman Canıtez ve Genel Müdür Yardımcısı Kazım Duygulu da hazır  bulundular.  Benzer Videolar

  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler