• DOLAR
  7,3017
  %0,08
 • EURO
  8,7850
  %-0,06
 • ALTIN
  401,49
  %-0,72
 • BIST
  1.527
  %3,81
MHP’DEN TMO ÖNERGESİ

MHP’DEN TMO ÖNERGESİ

MHP Yozgat Milletvekili İbrahim Ethem Sedef , Tarım ve Orman Bakanı Bekir  Pakdemirli’nin yanıtlaması istemliyle verdiği soru önergesinde; Sarıkaya, Şefaatli ve Saraykent TMO’nun Yerköy, Doğankent’in de Sorgun Ajans Amirliğine bağlanması yönünde bir kararın bulunduğunu hatırlattı, bu yanlıştan dönülmesini istedi.

Ayrıca; Çandır, Yenifakılı ve Boğazlıyan da bulunan TMO tesislerinin Kayseri Şube Müdürlüğüne bağlı olduğunu, İlde Şube Müdürlüğü varken Çandır, Yenifakılı ve Boğazlıyan ilçelerinin TMO tesisleri neden Kayseri şube müdürlüğüne bağlıdır? Bu tesislerin yeniden Yozgat şubeye bağlanması düşünülmekte midir? sorusunu yöneltti.

Milliyetçi Hareket Partisi Yozgat Milletvekili İbrahim Ethem Sedef, Toprak Mahsulleri Ofisi yönetim kurulunun aldığı kararları eleştirerek, “Yozgat ilimiz tarım şehridir. Şefaatli, Sarıkaya, Saraykent ilçelerimiz ve Doğankent beldemiz Yozgat’ımızın mazbut yerleşim yerleridir. Genel olarak dışa göç sıkıntısı çeken ilimizde bahsi geçen ilçelerimiz de etkilenmektedir. İlçelerimizde bulunan Ajans Amirliklerinin tesisli ekip statüsüne düşürülerek Yerköy Şube Müdürlüğüne bağlanması, kurumda çalışan personellerin başka işletmelere aktarılması hem çiftçilerimizi hem de ilçelerimizi ekonomik açıdan zora sokacaktır. Bu uygulama vatansever, yiğit, çalışkan Yozgat’ımıza reva görülmemeli” dedi.

Milletvekili Sedef, “Çandır, Yenifakılı ve Boğazlıyan ilçelerimizde bulunan TMO tesisleri de uzun yıllardır Kayseri Şube Müdürlüğüne bağlıdır. İlimiz Yozgat gibi önemli bir tarım şehrinin ilçelerinde bulunan TMO tesislerinin komşu bir şehre değil, ilimizde bulunan TMO şube müdürlüğüne bağlanması Yozgatlı çiftçilerimizin geleceği için faydalı olacaktır” dedi.

Milletvekili Sedef, açıklamasında  Sarıkaya, Şefaatli, Doğankent ve Saraykent ilçelerinde bulunan Ajans Amirlikleri ve tesisli ekiplerin hangi ihtiyaçtan kaynaklı statülerinin değiştirildiğini sordu. Sedef, ‘Çandır, Yenifakılı ve Boğazlıyan ilçelerimizde bulunan TMO tesisleri Kayseri Şube Müdürlüğüne bağlıdır. İlimizde Şube Müdürlüğü varken Çandır, Yenifakılı ve Boğazlıyan ilçelerimizde bulunan TMO tesisleri neden Kayseri şube müdürlüğüne bağlıdır? Bu tesislerin yeniden Yozgat şubeye bağlanması düşünülmekte midir?’ sorusunu yöneltti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM