En Çok İzlenen Videolar
 • BOĞAZLIYAN TAZİYE EVİ’NE KAVUŞUYOR
  BOĞAZLIYAN TAZİYE EVİ’NE KAVUŞUYOR
 • ŞAHLANIŞ DÖNEMİNE GİRİYORUZ
  ŞAHLANIŞ DÖNEMİNE GİRİYORUZ
 • ÇİFTÇİLERE TOHUM DESTEĞİ
  ÇİFTÇİLERE TOHUM DESTEĞİ
 • Kapımızda gönlümüzde Açık
  Kapımızda gönlümüzde Açık
 • KONUT SATIŞLARI ARTTI
  KONUT SATIŞLARI ARTTI
 • YAPILANDIRMA BAŞLADI
  YAPILANDIRMA BAŞLADI
 • 1050 METREKARE MODÜLER YÜKSEK OLUK HAVALANDIRMALI SERA TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI İLÇE MÜDÜRLÜĞÜ TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI BAKAN YARDIMCILIKLARI
  1050 METREKARE MODÜLER YÜKSEK OLUK HAVALANDIRMALI SERA TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI İLÇE MÜDÜRLÜĞÜ TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI BAKAN YARDIMCILIKLARI
 • ESNAF KARA KARA DÜŞÜNÜYOR
  ESNAF KARA KARA DÜŞÜNÜYOR
 • ÇEMBER DARALIYOR
  ÇEMBER DARALIYOR
 • HAFTA SONU SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI VAR
  HAFTA SONU SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI VAR
MİLLİ SEFERBERLİK

Tüm Türkiye’de bir yandan Milli Dayanışma Seferberliği sürerken, diğer yandan da önlemler alınmaya devam ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Bilim Kurulu toplantısının ardından alınan kararları kamuoyu ile paylaşmasının ardından İçişleri Bakanlığı’nın genelgesi doğrultusunda Yozgat Valisi Kadir Çakır başkanlığında İl Hıfzıssıhha Kurulu toplandı. Toplantıda tüm Yozgat il genelinde 20 Yaşından küçüklere sokağa çıkma yasağı, Toplu yaşam alanlarında maske takma zorunluluğu ve Sosyal mesafenin korunması karara bağlandı. Karara uymayanlara; idari para cezası verilmesi başta olmak üzere Kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılacak.

Covid 19 hastalığının yayılımını engellemek için alınması gereken tedbirler Yozgat Valisi Kadir Çakır, başkanlığında kurul üyelerinin iştiraki ile gerçekleştirildi.

“20 YAŞ ALTI DA SOKAĞA ÇIKAMAYACAK”

Koronavirüs (Covid-19) salgınının, toplum sağlığı açısından oluşturduğu riski yönetebilmek adına sosyal hareketliliği ve insanlar arası teması azaltarak sosyal izolasyonun mutlak şekilde sağlanması hayati derecede öneme haiz olduğu bildirildi.

Aksi hallerde virüsün yayılımı hızlanarak vaka sayısı ve tedavi gereksinimi artmakta; vatandaşların hayatlarını kaybetme riski  ile karşı karşıya gelmekte, toplum sağlığı ve kamu düzeninin ciddi şekilde bozulmasına sebep olunduğu, Bu nedenle Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulunun da tavsiyeleri doğrultusunda ek tedbirler alındı.

Bu kapsamda alınan tedbirler şu şekilde oluştu.

1- Tüm il ve ilçelerimizde 01.01.2000 tarihinden sonra doğmuş olanların sokağa çıkmaları 03.04.2020 tarihi saat 24:00’den itibaren geçici olarak yasaklanmıştır.

2- Tüm İl genelinde pazar yeri, market ve toplu olarak çalışılan işyerlerine vatandaşlarımız ve çalışanlar maske ile gireceklerdir. Maske takma zorunluluğu pazarlarda satıcılar için de geçerli olacaktır.

3- Tüm İl genelindeki yerleşim yerlerinde bulunan  meydanlarda, sokak ve caddelerde; vatandaşların sosyal mesafeyi gözetmeden toplu olarak yürümelerine veya bulunmalarına izin verilmeyecek, yan yana yürüyen vatandaşlarımızın ise yine sosyal mesafeyi gözeterek yürümelerine dikkat ç ekilecektir.

4- Yukarda belirtilen hususlara aykırı hareket edenler hakkında Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282. Maddesi gereğince idari para cezası verilmesi başta olmak üzere aykırılığın durumuna göre Kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılmasına, Oy birliği ile karar verildi.”

Bu arada, tüm Türkiye’de Milli Dayanışma Seferberliği de sürüyor. Boğazlıyan’da da Belediye Başkanı Gökhan Coşar, başta olmak üzere Boğazlıyan halkının Milli Dayanışma Seferberliğine katkı ve desteği de her geçen gün artıyor.Benzer Videolar

Yukarı Geri Ana Sayfa