En Çok İzlenen Videolar
 • YOZGAT’TA BOĞAZLIYAN RÜZGARI
  YOZGAT’TA BOĞAZLIYAN RÜZGARI
 • BOĞAZLIYAN’IN GURURU OLDULAR
  BOĞAZLIYAN’IN GURURU OLDULAR
 • TÜRKİYE-AB İLİŞKİLERİ
  TÜRKİYE-AB İLİŞKİLERİ
 • KORONAVİRÜSE KARŞI AŞI UYGULAMASI BAŞLADI
  KORONAVİRÜSE KARŞI AŞI UYGULAMASI BAŞLADI
 • ŞEKER’E GÜMÜŞ FSA SERTİFİKASI
  ŞEKER’E GÜMÜŞ FSA SERTİFİKASI
 • TARİHİ ESER OPERASYONU
  TARİHİ ESER OPERASYONU
 • ZAM ŞAMPİYONU PATLICAN OLDU
  ZAM ŞAMPİYONU PATLICAN OLDU
 • AKADEMİ MEZUNLARI BELGELERİNİ ALDI
  AKADEMİ MEZUNLARI BELGELERİNİ ALDI
 • BOĞAZLIYAN’DA TARİHİ OPERASYON
  BOĞAZLIYAN’DA TARİHİ OPERASYON
 • ŞEKER’DE REKOR ÜRETİM
  ŞEKER’DE REKOR ÜRETİM
ÖĞRENCİLER EVDE KEYİFLİ VAKİT GEÇİRECEK

Boğazlıyan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, öğrenciler için “Evde Kal, Evde Eğlen-Öğren” dergisi hazırladı.

Çin’de ortaya çıkan ve tüm dünyayı etkisi altına alan Kovid 19 tedbirleri kapsamında okulların 30 Nisan tarihine kadar tatil edilmesi ile birlikte Boğazlıyan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, içerisinde oyun, deney, ilginç bilgiler, bulmaca, hikaye, uygulama, şiirler ve bilmecelerden oluşan “Evde Kal, Evde Eğlen-Öğren” dergisi hazırladı.

Boğazlıyan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan uzaktan eğitim ders etkinliklerinin yanısıra öğrenciler için zengin içeriği, mizah ve karikatürleri bulunan eğitici ve öğretici dergi hazırladı.

Boğazlıyan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Şimşek, “Çin’de ortaya çıkan ve tüm dünyayı etkisi altına alan Kovid 19’un ülkemize girişini ve yayılmasını engellemek amacıyla devletimiz birçok önlem aldı” dedi.

Bu kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından okullarda eğitime 30 Nisan 2020 tarihine kadar ara verildiğini hatırlatan Şimşek, öğrencilerin evlerinde eğitimlerine devam etmeleri ve bilgilerini yenilemeleri için ilkokul, ortaokul ve lise düzeyine yönelik TRT-EBA TV ile Eğitim Bilişim Ağı (EBA) üzerinden uzaktan eğitim verildiğini ve bu eğitimin verimli olmasının öğrencilerin katılımı, veliler ve öğretmenlerin iş birliği ve rehberliğiyle mümkün olduğunu söyledi.

Bu süreçte Boğazlıyan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak öğrencilere farklı öğrenme içerikleri hazırladıklarını belirten Şimşek, “Bunun için ‘Evde Kal, Evde Eğlen-Öğren’ dergisini hazırladık. Birbirinden güzel oyunlar, masallar ve eğlenceli içeriğiyle derginin öğrencilerin ilgisini çekeceğini düşünüyoruz. Gençler; bizim geleceğimiz, umudumuzdur. Bu dönemin en iyi şekilde değerlendirilmesi en büyük arzumuzdur” ifadelerine yer verdi.

Evde öğrencilerin vakitlerini eğlenceli bir şekilde geçirirken kitap okumaları tavsiyesinde de bulunan Şimşek, “Dergiye http://bogazliyan.meb.gov.tr adresinden ulaşılabilecek. Bu sürecin en kısa sürede bitmesini ve okullarımızın yeniden öğrencilerimizin gülüşleriyle şenlenmesini temenni ediyorum” diye konuştu.Benzer Videolar

Yukarı Geri Ana Sayfa