En Çok İzlenen Videolar
 • YÜKSEK RİSK GRUBUNDAYIZ
  YÜKSEK RİSK GRUBUNDAYIZ
 • KİŞİLİK HAKLARINA SALDIRIYA MÜSAADE ETMEYECEĞİZ
  KİŞİLİK HAKLARINA SALDIRIYA MÜSAADE ETMEYECEĞİZ
 • BAKANLIK DESTEKLİ SİNEMA PROJESİ
  BAKANLIK DESTEKLİ SİNEMA PROJESİ
 • AMELİYATLAR HIZ KESMEDEN SÜRÜYOR
  AMELİYATLAR HIZ KESMEDEN SÜRÜYOR
 • YAPILANDIRMA UYARISI
  YAPILANDIRMA UYARISI
 • YATIRIM VE PROJELER DEĞERLENDİRİLDİ
  YATIRIM VE PROJELER DEĞERLENDİRİLDİ
 • ATIKLAR KATMA DEĞERE DÖNÜŞÜYOR
  ATIKLAR KATMA DEĞERE DÖNÜŞÜYOR
 • BİREYLERİN MUTLULUK KAYNAĞI AİLELERİ
  BİREYLERİN MUTLULUK KAYNAĞI AİLELERİ
 • MİLLİ TEKNOLOJİ HAMLESİ
  MİLLİ TEKNOLOJİ HAMLESİ
 • KONUTLAR HAYIRLI OLSUN
  KONUTLAR HAYIRLI OLSUN
 • OVAKENT SANAYİLEŞİYOR

  OVAKENT’E OSB KURULUYOR

  Ovakent’e Organize Sanayi Bölgesi (OSB) kurulması için çalışmalara başlanıldı. Belediye Başkanı Menderes Öztürk; “Beldemize kurulacak OSB bölgenin istihdamına, gelişmesine ve üretimine katkı sağlayacak” dedi.

  Ovakent Beldesi’nde Organize Sanayi Bölgesi (OSB) kurulması için çalışmalara başlanıldı.

  Ovakent’te Bin Hektar alanda yapımı planlanan ve 1 milyar lira civarında yatırım planı düşünülen Ovakent Organize Sanayi Bölgesi çalışmaları sürüyor.

  Ovakent Belediye Başkanı Menderes Öztürk, “Yıllardır konuşulan, hayal edilen, göreve geldiğimiz ilk günden itibaren öncelikli olarak üzerinde durduğumuz Ovakent Organize Sanayi Bölgesi’nin hayata geçmesi ile birlikte Ovakent’in geleceği yeniden kurulacaktır. Hayalimizin gerçekleşmesine, beldemizin modern bir belde haline gelmesine çok az kaldı” dedi.

  -“TARİHİ AN YAŞANIYOR”-

  Ovakent tarihi bir anı yaşıyor.  Başkan Öztürk’ün özverili çalışmaları ile OSB için ilk adım atıldı. Artık yatırımcılar için Ovakent cazibe merkezi olacak.

  Belediye Başkanı Menderes Öztürk, “Beldemiz OSB ile daha da gelişecek, iş hacmi artacak ve bir cazibe merkezi olacaktır. Bölgemizde  işsizliğin azalmasını sağlayacak olan bu çalışma ile ekonomimiz canlanacak, köyden kente göçün önüne geçilecek” dedi.

  Beldenin Yozgat’la birlikte Kayseri, Kırşehir ve Nevşehir illerine komşu olduğunu hatırlatan Başkan Öztürk, “Beldemiz konumu açısından çok önemli bir konumda. Burada üretim olsun, istihdam olsun, geleceğe yönelik bir üretim üssü için çalışıyoruz.

  Bu projeye büyük önem veriyoruz. Büyüyen ve gelişen Ovakent hedefimiz doğrultusunda organize sanayiyi kazandırmak istiyor. İstihdam noktasında büyük sorunların önüne geçilecek.    Bin Hektar  bir alan üzerinde dev bir yatırım gerçekleştirilecek ve kısa vadede 1 milyar lira civarında yatırım planı düşünülüyor” diye konuştu.

  -“DESTEK İSTEDİ”-

  Başkan Öztürk, Ovakent halkından da kurulması planlanan OSB için destek isteyerek, “Yapılan çalışmalar sonucunda elde edilen verilerle imar çalışması başlatıldı. İller Bankası’ndan 760 Bin TL kredi kullanarak, imar projesine organize sanayi kurulduktan sonra konutların yapılacağı imar planını da hazırlıyoruz” ifadelerinde bulundu.

  Başkan Öztürk, OSB projesi çalışmasında emeği geçen herkese teşekkür ederek, “Ovakent’imize ve bölgemize hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.  Benzer Videolar

  Yukarı Geri Ana Sayfa