En Çok İzlenen Videolar
 • YOZGAT’TA BOĞAZLIYAN RÜZGARI
  YOZGAT’TA BOĞAZLIYAN RÜZGARI
 • BOĞAZLIYAN’IN GURURU OLDULAR
  BOĞAZLIYAN’IN GURURU OLDULAR
 • TÜRKİYE-AB İLİŞKİLERİ
  TÜRKİYE-AB İLİŞKİLERİ
 • KORONAVİRÜSE KARŞI AŞI UYGULAMASI BAŞLADI
  KORONAVİRÜSE KARŞI AŞI UYGULAMASI BAŞLADI
 • ŞEKER’E GÜMÜŞ FSA SERTİFİKASI
  ŞEKER’E GÜMÜŞ FSA SERTİFİKASI
 • TARİHİ ESER OPERASYONU
  TARİHİ ESER OPERASYONU
 • ZAM ŞAMPİYONU PATLICAN OLDU
  ZAM ŞAMPİYONU PATLICAN OLDU
 • AKADEMİ MEZUNLARI BELGELERİNİ ALDI
  AKADEMİ MEZUNLARI BELGELERİNİ ALDI
 • BOĞAZLIYAN’DA TARİHİ OPERASYON
  BOĞAZLIYAN’DA TARİHİ OPERASYON
 • ŞEKER’DE REKOR ÜRETİM
  ŞEKER’DE REKOR ÜRETİM
SICAK HAVA UYARISI!!!

Bu hafta sonu Cuma gününden itibaren önümüzdeki hafta ortasına kadar hava sıcaklıklarının, aralarında Yozgat il genelinin de bulunduğu illerde hissedilir derecede artacağı uyarısı yapılırken, Yozgat İl Tarım ve Orman Müdürlüğü de özellikle tarımsal üretim anlamında aşırı sıcak havanın neden olabileceği olumsuzluklara karşı çiftçilerin tedbirli olmasını istedi.

Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğü, sıcak hava uyarısı yaptı.

Bu hafta sonu Cuma gününden itibaren önümüzdeki hafta ortasına kadar hava sıcaklıklarının hissedilir derecede artarak yurdumuzun batı bölgelerinde (Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu’nun batısı ile Batı ve Orta Karadeniz’in iç kesimleri) mevsim normallerinin 9 ila 13 derece üzerinde seyredeceği ve uzun yıllar Mayıs ayında kaydedilen en yüksek sıcaklık değerlerini yer yer aşabileceğinin değerlendirildiği, Yurdumuzun diğer bölgelerinde ise mevsim normallerinin 5 ila 9 derece üzerinde seyredeceğinin öngörülmekte olduğunu bildirdi.

Vatandaşların özellikle kronik rahatsızlıkları bulunanlar ile çocuk ve yaşlıların aşırı sıcak havanın neden olabileceği olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmaları ve güneş ışığının dik geldiği saatlerde açık havada bulunmamaları sağlıkları açısından önem arz ettiği, oluşması muhtemel risklerin ise güneş çarpması olabileceği uyarısında bulundu.

BİR UYARIDA ÇİFTÇİLERE

Öte yandan Yozgat İl Tarım ve Orman Müdürlüğü de çiftçilere sıcak hava uyarısı yaptı.

Açıklamada, “Cuma gününden itibaren önümüzdeki hafta ortasına kadar hava sıcaklıklarının hissedilir derecede artarak mevsim normallerinin 9 ila 13 derece üzerinde seyredeceği ve uzun yıllar Mayıs ayında kaydedilen en yüksek sıcaklık değerlerini yer yer aşabileceği değerlendirilmektedir.

Özellikle tarımsal üretim anlamında aşırı sıcak havanın neden olabileceği olumsuzluklara karşı tedbirli olunması gerekmektedir. Çiftçilerimize önemle duyurulur” ifadelerine yer verdi.

31 DECEYE ÇIKACAK

Bu arada Boğazlıyan da ise önümüzdeki pazartesi gününe kadar hava sıcaklığı 31 dereceye kadar çıkacak. Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğü verilerine göre, Boğazlıyan bugün gündüz 28 gece ise 7, cumartesi günü gündüz 31 gece 8, pazar günü gündüz 28 gece 10 ve pazartesi günü ise gündüz 31 gece ise hava sıcaklığı 10 derece dolayında seyredecek.Benzer Videolar

Yukarı Geri Ana Sayfa