En Çok Görüntülenenler
 • Anketler

  Sizce web sayfamız nasıl?

  Sonuçları Göster

  Yükleniyor ... Yükleniyor ...
 • T.C.

  BOĞAZLIYAN

  (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

  2018/11 SATIŞ

  TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

  Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

  1 NO’LU TAŞINMAZIN

  Özellikleri            : Yozgat İl, Boğazlıyan İlçe, 380 Ada, 81 Parsel, KEMALİYE Mahallesinde kain avlulu kargir ev niteliğinde toplam 354,50 m2 yüzölçümlü, üzerinde 120 m2’lik konut, 19,21 m2 kümes ve kömürlük mevcut 3-A yapı sınıfında avlulu kargir ev nitelikli taşınmaz.

  Yüzölçümü         : 354,50 m2

  İmar Durumu    : 3-A yapı grubu

  Kıymeti                : 89.210,10 TL

  KDV Oranı           : %18

  Kaydındaki Şerhler         : Tapu kaydındaki gibidir.

  1. Satış Günü : 07/03/2019 günü 14:00 – 14:10 arası
  2. Satış Günü : 05/04/2019 günü 14:00 – 14:10 arası

  Satış Yeri             : boğazlıyan belediyesi-giriş kat mezat salonu-(nikah salonu)

  ———————————————————————————————————————–

  Satış şartları :

  1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

  2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

  3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

  4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

  5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

  6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/11 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.24/01/201

  TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

  T.C. BOĞAZLIYAN (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU 2018/11 SATIŞ TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO’LU TAŞINMAZIN Özellikleri            : Yozgat İl, Boğazlıyan İlçe, 380 Ada, 81 Parsel, KEMALİYE Mahallesinde kain avlulu kargir ev niteliğinde toplam 354,50 m2 yüzölçümlü, üzerinde 120 m2’lik konut, 19,21 m2 kümes […]  Benzer Galeriler

  Yukar Geri Ana Sayfa
  Etiketler