• MİLLİ TEKNOLOJİ HAMLESİ
  MİLLİ TEKNOLOJİ HAMLESİ
 • KONUTLAR HAYIRLI OLSUN
  KONUTLAR HAYIRLI OLSUN
 • KAŞİF ELLER ÇIKTI
  KAŞİF ELLER ÇIKTI
 • KAYMAKAM GÜLNAR’A HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ
  KAYMAKAM GÜLNAR’A HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ
 • E-SINAV MÜJDESİ
  E-SINAV MÜJDESİ
 • AKADEMİSYENLER GURURUMUZ OLDU
  AKADEMİSYENLER GURURUMUZ OLDU
 • BOĞAZLIYAN’A MİLYON’LUK YATIRIM
  BOĞAZLIYAN’A MİLYON’LUK YATIRIM
 • KAHRAMANLARA DESTEK ZİYARETİ
  KAHRAMANLARA DESTEK ZİYARETİ
 • TİCARETİ HAREKETLENDİRECEĞİZ
  TİCARETİ HAREKETLENDİRECEĞİZ
 • ÖNEMLİ BİR KAZANIM
  ÖNEMLİ BİR KAZANIM
 • Haberler> > Tügva projeleri değerlendirdi

  Tügva projeleri değerlendirdi

  Tügva projeleri değerlendirdi

  Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Yozgat İl Temsilcisi Muhammed Recayi Büyüksoy, TÜGVA’nın, geleneklerine bağlı kalarak, çağın gereklerini iyi okuyabilen, topluma ve insanlığa değer katan bir gençlik için çalıştığını belirterek, Yozgat’ta farklı etkinliklerle farkındalık oluşturduklarını söyledi.

  TÜGVA Yozgat İl Temsilcisi Muhammed Recayi Büyüksoy, bugüne kadar yapılan projeleri değerlendirerek, bundan sonra yapmayı planladıkları çalışmalar hakkında bilgi aktardı.

  TÜGVA’nın büyük bir gençlik hareketi olduğunun altını çizen Büyüksoy, öz güveni yüksek, yenilikçi, çalışkan, iyi ahlaklı, merhametli, başarılı ve sorumluluk sahibi gençlerin, yeni nesil projeler hazırlarken kendilerini geliştirdikleri bir vakıf kültürüne sahip olduklarına değindi.

  Yozgat’ta hazırladıkları ve uygulamaya koydukları projelerle farkındalık oluşturduklarına vurgu yapan Büyüksoy, 2018 yılı başından itibaren bir çok faaliyet gerçekleştirdiklerini ifade etti.

  Büyüksoy, “Ortaokullarda ‘Çizimlerle Kırk Hadis’ yarışmamızı gerçekleştirdik. Kitap kurdu sınavımızı tamamladık. Okuruz biz projesi kapsamında Spor Vadisi’nde kitap okuma etkinliği düzenledik. Yaban hayatına destek amacıyla doğaya yem bıraktık. TÜGVA etkinlikleri gençlerimiz için artık güvenilir, eğlenceli ve eğitici birer marka haline geldi. Bu imkanlardan daha çok gencin faydalanmasını arzuluyoruz” dedi.

  Üniversite öğrencileri için ise yıl içerisinde düzenledikleri gezilerde gençlerin coşkusundan mutluluk duyduklarını belirten Büyüksoy, proje atölyeleri ile gençlerin bilimsel etkinliklerine de destek olacaklarını aktardı.

  Büyüksoy, gündeme ilişkin konularda da TÜGVA’nın görüşlerini dile getirdiklerini kaydetti.

  Büyüksoy, “Adalet, ahlak, birlik, iyilik ve özgürlük değerlerini benimsemiş gönüllü gençleri ile daha iyi bir dünya hayaliyle çalışmalarını gece gündüz demeden sürdürmektir. Vakfımızın faaliyet alanları genellikle her kesime hitap edecek şekilde düzenlenmiştir.

  Ortaokul koordinatörlük vasıtasıyla ortaokul öğrencilerinden tutunda üniversite öğrencileri, bayan kardeşlerimize hemen hemen bütün kesimlere hitap etmektedir. Bu çalışmalar içinde birçok kapsamlı etkinliği bulunduruyor. Öğrencilere, seminerlerden, konferanslara, toplu gezilere kadar birçok etkinlik yapıyoruz.

  Bu etkinlikle gençleri geleceğe hazırlıyor. Geleceğe hazırladığımız gençleri de erdemli bir birey olarak yetiştirmeye çalışıyoruz. Bugüne kadar yaptığımız faaliyetlerle de vakfımızın bu konuda ne kadar önemli bir yol kaydettiğinin göstergesidir. Bizler ülkesini, vatanını seven ahlaklı bireyler yetiştirip, toplum düzenini oluşturma adına verdiğimiz mücadeleyi her zaman devam ettireceğiz” diye konuştu

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa