En Çok İzlenen Videolar
 • Anketler

  Sizce web sayfamız nasıl?

  Sonuçları Göster

  Yükleniyor ... Yükleniyor ...
 • VEFA EKİBİ VATANDAŞ İLE DEVLET ARASINDA GÖNÜL KÖPRÜSÜ KURUYOR

  Boğazlıyan Kaymakamlığı İlçe Müftülüğü Vefa Destek Gönüllüsü Görevlileri ve Türkiye Diyanet Vakfı Boğazlıyan Şubesi, koronavirüs tedbirleri kapsamında 65 yaş ve üstü ihtiyaç sahibi vatandaşları evinde ziyaret edip vatandaş ile devlet arasında gönül köprüsü kuruyor.

  Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın “Yeni Koronavirüs” (Covid-19) ile mücadele kapsamında yaptığı çağrının ardından Boğazlıyan İlçe Müftülüğü de harekete geçti. Din görevlileri, 65 yaş ve üstü ihtiyaç sahibi ailelere yönelik evde hizmet vermeye başladı.

  Boğazlıyan Kaymakamlığı İlçe Müftülüğü Vefa Destek Gönüllüsü Görevlileri ve Türkiye Diyanet Vakfı Boğazlıyan Şubesi koronavirüs tedbirleri kapsamında 65 yaş ve üstü sahibi aileleri ziyaret edip ihtiyaç ihtiyaçlarını gidermeye devam ediyor.

  Bir taraftan yaşlı ve kronik hastaların temel ihtiyaçlarını karşılamak için çalışan din görevlileri, diğer yandan da dini ve manevi rehberlik hizmetine devam ediyor.

  “Vatandaşlara Minarelerden Dua İle Manevi Destek”

  Boğazlıyan İlçe Müftülüğü ayrıca, Ezanların ardından minarelerden yapılan anonslarla vatandaşları evde kalmaya teşvik edilerek, Salâ, Ezan ve Dualarla manevi destek sağlıyor.

  Yeni Koronavirüs”ün (Covid-19) ülkemizde yayılmasına engel olmak, hastalıktan korunmak ve etkilerini en aza indirmek için ülke genelinde alınan tedbirler kapsamında vatandaşlara salgın hastalık riski sona erinceye kadar tüm camilerden yatsı ezanı öncesi salâ sonrası dualar ediliyor. Vatandaşlar da minarelerden yükselen dualara evlerinin balkonlarından eşlik ediyor.

     Benzer Videolar

  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler