• BOĞAZLIYAN’DA SERA ATAĞI
  BOĞAZLIYAN’DA SERA ATAĞI
 • “ŞİDDET TÜM TOPLUMU İLGİLENDİRİYOR”
  “ŞİDDET TÜM TOPLUMU İLGİLENDİRİYOR”
 • KISITLAMALAR BAŞLADI
  KISITLAMALAR BAŞLADI
 • ORDUMUZ GÖZBEBEĞİMİZDİR
  ORDUMUZ GÖZBEBEĞİMİZDİR
 • MESAİ SAATLERİ DEĞİŞTİ
  MESAİ SAATLERİ DEĞİŞTİ
 • TARİHİ OPERASYONLAR HIZ KESMİYOR
  TARİHİ OPERASYONLAR HIZ KESMİYOR
 • ZORUNLU KIŞ LASTİĞİ UYGULAMASI BAŞLADI
  ZORUNLU KIŞ LASTİĞİ UYGULAMASI BAŞLADI
 • VALİ POLAT’TAN BAŞARI BELGESİ
  VALİ POLAT’TAN BAŞARI BELGESİ
 • ORTAK AKILLA ORTAYA GÜZEL İŞLER ÇIKARTALIM
  ORTAK AKILLA ORTAYA GÜZEL İŞLER ÇIKARTALIM
 • ÜRÜN DESTEĞİ UYARISI
  ÜRÜN DESTEĞİ UYARISI
Haberler> > Yozgat Şehir Hastanesi’nde sterilizasyon eğitimi

Yozgat Şehir Hastanesi’nde sterilizasyon eğitimi

Yozgat Şehir Hastanesi’nde sterilizasyon eğitimi

Hastane Başhekimi Opr. Dr. Aziz Ahmet Surel, Türkiye’de örnek gösterilen 14 sterilizasyon merkezinden birisi olduklarını belirtirken, Yozgat Şehir Hastanesinde sterilizasyon eğitimi gören kursiyerler ise, Yozgat Şehir Hastanesinin hem ilk şehir hastanesi ve Yozgat Şehir Hastanesinin her yerde ilklerin yaşandığı hastane olarak adının geçtiğini ve çok merak ettikleri bir kurum olduğu, eğitim için de Yozgat Şehir Hastanesini tercih ettiklerini söylediler.

Sağlık Bakanlığı KTÜ Sterilizasyon Okulunca örnek sterilizasyon merkezi olarak değerlendirilen Yozgat Şehir Hastanesi Merkezi Sterilizasyon ünitesine Sivas Numune ve Malatya Eğitim Araştırma Hastanelerinden gelen ilk grup kursiyer, pratik eğitimlerini tamamladı.

Sterilizasyon, dezenfeksiyon ve antisepsi ile ilgili bütün temel bilgilerin detaylı biçimde verildiği  eğitimde;  sterilizasyonda temel kavramlar, tanımlar, Merkezi Sterilizasyon Ünitesi ile ilgili standartlar, enfeksiyon etkenleri, enfeksiyon kontrol önlemleri, çalışan güvenliği, cerrahi aletler ve özellikleri, steril malzemelerin depolanması ve raf ömürleri gibi tüm konularda teorik ve uygulamalı bilgiler verildi.

Hastane Başhekimi Opr. Dr. Aziz Ahmet Surel, Türkiye’de örnek gösterilen 14 sterilizasyon merkezinden birisi olduklarını, bunun için bir takım eğitimlerden ve denetimlerden geçtiklerini belirterek, şunları söyledi:

“KTÜ Sterilizasyon Okulu uygulama programı kapsamında eğitim aldık. Sağlık Bakanlığı onaylı Sertifikalı SDA (Sterilizasyon Dezenfeksiyon Antisepsi) eğitim programının ardından Bakanlığımız da Yozgat Şehir Hastanemizi eğitim yeri olarak yetkilendirdi ve biz de eğitimlerimize başladık. İlk kursiyerlerimizin eğitimlerini de tamamladık.”

Yozgat Şehir Hastanesinde sterilizasyon eğitimi gören kursiyerler Yozgat Şehir Hastanesinin hem ilk şehir hastanesi ve Yozgat Şehir Hastanesinin her yerde ilklerin yaşandığı hastane olarak adının geçtiğini ve çok merak ettikleri bir kurum olduğu, eğitim için de Yozgat Şehir Hastanesini tercih ettiklerini belirttiler.

Kursiyerler, ilgilerinden dolayı başta Yozgat Şehir Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Aziz Ahmet Surel olmak üzere tüm hastane yetkilileri ve görevlilerine teşekkür ettiler.

Etiketler:
 • Yorum ekle

Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa