En Çok İzlenen Videolar
 • ORTAK AKILLA ORTAYA GÜZEL İŞLER ÇIKARTALIM
  ORTAK AKILLA ORTAYA GÜZEL İŞLER ÇIKARTALIM
 • ÜRÜN DESTEĞİ UYARISI
  ÜRÜN DESTEĞİ UYARISI
 • OKTAY’DAN MİLLİ SAVUNMA SANAYİSİ VURGUSU
  OKTAY’DAN MİLLİ SAVUNMA SANAYİSİ VURGUSU
 • PROJE BAŞVURULARI BAŞLADI!
  PROJE BAŞVURULARI BAŞLADI!
 • DRONE İLE TARİHİ BASKIN
  DRONE İLE TARİHİ BASKIN
 • AYNI ANDA İKİ BAŞARILI AMELİYAT
  AYNI ANDA İKİ BAŞARILI AMELİYAT
 • VERİM ARTIŞI SEVİNDİRDİ
  VERİM ARTIŞI SEVİNDİRDİ
 • KADINA ŞİDDETE HAYIR
  KADINA ŞİDDETE HAYIR
 • KADINA ŞİDDETE HAYIR
  KADINA ŞİDDETE HAYIR
 • BOĞAZLIYAN’DA 67 ADET TARİHİ ESER ELE GEÇİRİLDİ
  BOĞAZLIYAN’DA 67 ADET TARİHİ ESER ELE GEÇİRİLDİ
YOZGAT’A MİLYARLIK YATIRIM

Vali Polat; “Toplam 9,5 milyar lira bedelli 239 proje uygulanmaktadır. Yozgat için hep birlikte çalışacağız. Tüm kurumlarla birlikte vatandaşlarımızın emrinde ve hizmetinde olacağız” dedi.

 

2020 yılı III. Dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı ve İl İdare Şube Başkanları toplantısı Vali Ziya Polat başkanlığında yapıldı.

Vali Ziya Polat, Valilik Konferans Salonunda gerçekleşen toplantıda yatırımlar hakkında bilgiler verdi.

Genel bütçe ve mahalli idare yatırımı olarak 2020 yılı III. dönem sonu itibariyle; ulaştırma-haberleşme sektöründe 6,4 milyon lira proje bedelli 40 adet proje, tarım sektöründe 1,8 milyar lira bedelli 69 proje, enerji sektöründe 213 milyon lira bedelli 5 adet proje, eğitim sektöründe 189 milyon lira bedelli 20 adet proje, sağlık sektöründe 140 milyon lira bedelli 11 adet proje, imalat sektöründe 26 milyon lira bedelli 3 adet proje, diğer kamu hizmetleri-sosyal sektörlerde 625 milyon lira bedelli 81 proje ve diğer kamu hizmetleri-iktisadi sektöründe ise 80 milyon lira bedelli 10 adet proje olmak üzere; toplam 9,5 milyar lira bedelli 239 proje uygulandığını belirten Vali Polat, Projelerin 2020 yılı ödeneği ise 2,4 milyon lira olduğunu söyledi.

Vali Ziya Polat, “2020 yılı ilk dokuz aylık dönem sonu itibari ile ulaştırma-haberleşme sektöründe 901 milyon lira, tarım sektöründe 66 milyon lira, enerji sektöründe 2 milyon lira, eğitim sektöründe 26 milyon lira, sağlık sektöründe 6 milyon lira, imalat sektöründe 106 bin lira, diğer kamu hizmetleri-sosyal sektörlerde 75 milyon lira, diğer kamu hizmetleri-iktisadi sektöründe ise 2 milyon lira olmak üzere, 1,1 milyar lira harcama yapılmış, nakdi gerçekleşme oranı ise yüzde 45’dir.

239 projeden, 38 adedi tamamlanmış, 148 projede çalışmalar devam etmekte, 32 proje ihale aşamasında olup 20 projeye başlanılamamış, 1 proje ise tasfiye edilmiştir.” diye konuştu.

Vali Ziya Polat, emeği geçen herkese teşekkür ederek, Yozgat için hep birlikte çalışacaklarını, tüm kurumlarla birlikte vatandaşlarımızın emrinde ve hizmetinde olduklarını da sözlerine ekledi.

Daha sonra toplantıda yatırımcı kurum ve kuruluş temsilcileri, yatırımları ve çalışmaları hakkında bilgiler verdi.Benzer Videolar

Yukarı Geri Ana Sayfa