En Çok İzlenen Videolar
 • LİTERATÜRE EŞSİZ BİR ÇALIŞMA KAZANDIRILACAK
  LİTERATÜRE EŞSİZ BİR ÇALIŞMA KAZANDIRILACAK
 • SALGINLA MÜCADELEDE AŞI ÖNEMLİ
  SALGINLA MÜCADELEDE AŞI ÖNEMLİ
 • BİR ÖDÜLDE VALİDEN
  BİR ÖDÜLDE VALİDEN
 • ACEMİ ERLER YEMİN ETTİ
  ACEMİ ERLER YEMİN ETTİ
 • EKMEK’TE HİJYENE DİKKAT
  EKMEK’TE HİJYENE DİKKAT
 • 433 KONUT SATILDI
  433 KONUT SATILDI
 • YATIRIMLAR SÜRÜYOR
  YATIRIMLAR SÜRÜYOR
 • ÇANAKKALE SAVAŞLARI MOBİL MÜZESİ YOLA ÇIKIYOR
  ÇANAKKALE SAVAŞLARI MOBİL MÜZESİ YOLA ÇIKIYOR
 • KADES KADINA ŞİDDETİN ÖNÜNE GEÇECEK
  KADES KADINA ŞİDDETİN ÖNÜNE GEÇECEK
 • ŞEKER’E YÜKSEK NOT
  ŞEKER’E YÜKSEK NOT
 • YOZGATLI HİKÂYECİ YAZAR ÇİFTÇİ ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

  Yozgat Bozok Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen etkinlikle sosyal medyada canlı yayın ile Mustafa Çiftçi öğrencilerle çevrimiçi sohbet gerçekleştirdi.

  YOBÜ Kütüphane instagram.com/yobukutuphane sosyal medya hesabında canlı olarak gerçekleştirilen yayında Kütüphane ve Dokümantasyon Dairesi Başkanı İbrahim Önal’ın sorularını yanıtlayan yazar Mustafa Çiftçi, öğrencilerle çevrimiçi mecrada bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti belirtti; “Öğrencilerimiz bize gelemese de biz onlara geliyoruz. Bu buluşmanın gerçekleşmesine vesile olan Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ’a ve sizlere teşekkür ediyorum.” dedi.

  Yazar Mustafa Çiftçi konuşmasında Yozgat ve Yozgatlı olmak üzerine değerlendirmelerde bulundu:

  “Bizim memleketin sosyolojik tarihine baktığımız zaman ekonomik anlamda eksikleri olsa da herhangi bir sıkıntısı olmayan, tarihi boyunca kendi imkânları ile yaşamış küçük bir Anadolu şehridir. Yozgat bir mahrumiyet şehri olmamasına rağmen, dışardan gelenlerin alışkanlıkları açısından bir alışma süresi gerekiyor. Yozgat’ta insan, aradığı ve biraz sabrettiği zaman her şeyi bulabilir.

  Yozgat’ı beğenmemek havalı bir şeydir. Aslında Yozgat’ı beğenmeyerek kendine yer açan bir durum söz konusudur. Bu biraz kolaya kaçmaktır aslında. Hangi memlekete dışardan gelirseniz insanın bir alışma süreci vardır. Dışardan gelenleri bu anlamda makul karşılıyorum. Yozgatlılara gelince, onların sıkıldığını düşünmüyorum çünkü onlar çocukluktan alışıktır. Esnafa, ev hanımlarına, çocuklara vs. bakarsanız kendi aralarında eğlenceli bir vakit geçiriyor.

  “Okumak, İyi Bir İnsan Olma İhtimalini Arttırır”

  Öğrencilere bir hayat tavsiyesi olarak az az da olsa belli bir rutini -ders çalışmak olsun, başka bir konu olsun – sürekli, istikrarlı bir şekilde devam ettirmelerini öneririm. Bu işi yaparken bir yandan da zevk aldığınız şeyleri; roman okumak, bisiklet sürmek gibi şeyleri disipline etmek gerekir.

  Hangi konuda uzman olmak istiyorlarsa, her gün istikrarlı olarak devam etmeliler. Mesela, Nobel almış yazarları okuyacağım derseniz bir sene sonra Nobel ödülü almış edebiyatçılara ilişkin muazzam bir bilgi dağarcığınız oluşur. Önemli olan bir hedefe doğru ciddi adımlarla ve sabırla yürümek ve bu yolda her gün istikrarlı adımlar atmaktır.”

  Yazar Mustafa Çiftçi edebiyat söyleşisi esnasında online olarak yayına dahil olan öğrencilerin sorularını cevaplandırdı.  Benzer Videolar

  Yukarı Geri Ana Sayfa