• DOLAR
  8,3116
  %0,48
 • EURO
  10,1052
  %0,67
 • ALTIN
  490,10
  %0,36
 • BIST
  1.461
  %1,36
YOZGAT’TA 13 VAKA GÖRÜLDÜ!

YOZGAT’TA 13 VAKA GÖRÜLDÜ!

Sağlık Bakanı Koca; Türkiye’nin Koronavirüs Haritasını Paylaştı. Bakan Koca: “Dışarı Çıkmayalım, Virüse Fırsat Tanımayalım” dedi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın, Bilim Kurulu Toplantısı sonrası yaptığı açıklamada, koronavirüs salgınında dünyada gelinen noktanın artık olayın başlangıç günlerini unutturduğuna dikkat çekerek, hiç kimsenin dünyanın neresinde olursa olsun bu hastalık yokmuş gibi yaşayamayacağını belirtti.

“İzolasyon konusu her gün daha fazla önem kazanıyor”

“Dünya koronavirüse karşı ne başarı göstermişse bunu izolasyona borçludur” diyen Koca, “Biz de hastalığın ülkemize girmesini bu yolla öteledik. Asıl silahımızın izolasyon olduğunu söyledik. İzolasyon konusu her gün daha fazla önem kazanıyor. Mücadele temelde yayılmayı önleme mücadelesidir” şeklinde konuştu.

“Hedef hayatını kaybeden vatandaşlarımızın sayısını azaltmak”

“Hedefimiz hayatını kaybeden vatandaşlarımızın sayısını azaltmak” diyen Koca, “Sayılarımız artıyor ama vakalarımız içerisinde ölüm oranımız şu an yüzde 1.58. Bu anlamda birçok ülkeden aşağıda olduğumuzu ve bunu oranı daha aşağıya düşürme gayreti içerisinde olduğumuzu bilmenizi isterim” şeklinde konuştu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın, Türkiye’de en çok koronavirüs vakası görülen 10 ili açıklamasının ardından diğer kentlerdeki vaka sayısı da belli oldu. İlk kez yayınlanan haritaya göre; en çok vaka İstanbul’da, görülürken Yozgat’ta ise 13 vaka görüldü.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Koronavirüs Bilim Kurulu Toplantısı’nın ardından Türkiye genelindeki Kovid-19 vaka sayılarını, il bazında ilk kez açıkladı.

Buna göre, en çok vaka sırasıyla İstanbul, İzmir, Ankara, Konya ve Kocaeli’de görüldü. İstanbul’da 8 bin 852, İzmir’de 853, Ankara’da 712, Konya’da 584, Kocaeli’de 410 kişide koronavirüs tespit edildi.

İSTANBUL KORONAVİRÜS ÖLÜMLERİNDE İLK SIRADA

Virüsten kaynaklı en çok ölümün yaşandığı 10 il sıralamasında, İstanbul 117 kişiyle ilk sırada yer aldı. İzmir’de 18, Kocaeli’de 8, Konya ve Ankara 7’şer, Zonguldak, Balıkesir ve Trabzon’da 5’er, Adana ve Sakarya’da ise 3’er ölüm kayıtlara geçti.

14 İLDE VAKA SAYILARI 10’UN ALTINDA

Ayrıca 14 ilde vaka sayıları 10’un altındayken 13 ilde ise 100’ün üzerinde vaka bulunuyor. En az vaka görülen iller ise Hakkari, Burdur, Niğde, Şırnak, Aksaray ve Kırşehir olurken, Yozgat’ta ise 13 vakanın görüldüğü açıklandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM