• DOLAR
  8,4625
  %-0,46
 • EURO
  10,2779
  %0,08
 • ALTIN
  500,42
  %0,23
 • BIST
  1.441
  %-0,25
ZOR GÜNLERİN KAHRAMANLARI

ZOR GÜNLERİN KAHRAMANLARI

Boğazlıyan İlçe Sağlık Müdürlüğü özverili ve cansiperhane çalışmaları ile takdir topluyor. Sahada 10 ekip ile ilçe merkezi, belde ve köylerde tarama yapan, ayrıca yol kontrol noktası ve ilçe içinde vatandaşların ateş, öksürük, nefes darlığı gibi solunum semttonlarını sorgulayan sağlık ekiplerinin çalışmaları büyük takdir topluyor.

Çin’de ortaya çıkıp tüm dünyaya yayılan ve Türkiye’de de görülen koronavirüsü nedeniyle alınan tedbirler bir bir uygulanmaya devam ediyor. Bu süreçte önemli görevin düştüğü sağlık çalışanları da fedakarca çalışmalarını artırarak sürdürüyor.

Koronavirüsü tüm dünyayı tehdit ederken, yüksek risk grubunda bulunan sağlıkçılar ise salgın ile mücadelede özverili ve cansiperhane çalışmaları her kesimden büyük takdir topluyor.

Boğazlıyan sizlere minnettar!

Bu süreçte ellerinden gelenin fazlasını yapmaya gayret gösteren Boğazlıyan İlçe Sağlık Müdürlüğü de tedbirlerin elden bırakılmaması için vatandaşları uyarıyor.

Yeni tip koronavirüs vakası (Covid-19) vakaları artarken, salgınla mücadele eden sağlık çalışanları büyük bir fedakarlıkla çalışmalarını sürdürüyor.

Bu kapsamda virüsün sıçradığı Türkiye’de de tüm doktorlar, hemşireler ve diğer sağlık çalışanları hayatlarına riske atarak görevlerini aksatmadan devam ettiriyor.

Sahada 10 ekip ile bu zorlu sürece büyük destek ve katkı sağlayan Boğazlıyan İlçe Sağlık Müdürlüğü ekipleri, bir yandan ilçe merkezinde evleri tararken, diğer bir ekip de köy ve beldelerde evleri tarıyor. Boğazlıyan İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün karşısında iki ayrı ekip ile vatandaşların ateşini ölçen ekipler, ayrıca; yol kontrol noktaları Boğazlıyan girişinde de vatandaşların ateş, öksürük, nefes darlığı gibi solunum semttonlarını sorguluyor. Sabah saat 08:30 dan akşam 22:00 ile hafta sonu saat 13:00 ile 17:00 saatleri arasında çalışan ekiplerin özverili ve cansiperhane çalışmaları  takdir topluyor.

Bu nedenle korona virüs salgını nedeni ile mesai farkı gözetmeksizin çalışan sağlık personellerine minnettar olduklarını söyleyen Boğazlıyan halkı; “Eşini, çocuklarını, ailesini geride bırakıp bizler için kendi sağlıklarını riske atıyorlar. Bu insanların hakkını ödeyemeyiz. Boğazlıyan da özverili çalışmalar ortaya konuyor. İlçe Sağlık Müdürü Dr. Selim Çetintaş, başta olmak üzere tüm sağlık personellerine ayrı ayrı teşekkür ediyoruz” ifadelerinde bulundular.

Boğazlıyan İlçe Sağlık Müdürlüğü, korona virüsüne karşı bu süreçte zorunlu olmadıkça sokağa çıkılmamasını ve hijyen kurallarına uyulması tavsiyesinde bulunarak, “Sağlığın İçin Evde Kal” mesajını verdiler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM