• DOLAR
  %0,13
 • EURO
  %-0,63
 • ALTIN
  %-0,66
 • BIST
  %-0,59
100. YIL COŞKUSU

100. YIL COŞKUSU

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün İstanbul’dan yola çıkarak Samsun’a ulaşmasıyla başlayan İstiklal Mücadelesi’nin mihenk taşlarından olan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de bir dizi etkinlik ile kutlanacak.

Kurtuluş Savaşı’nın ilk adımı, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün gençlere hediye ettiği 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı pazar günü ilçemizde de coşku ile kutlanacak.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de bir dizi etkinlik ile kutlanacak.

Kutlama dahilinde farklı etkinlikler düzenlenecek. Kutlamalar 19 Mayıs sabahı saat 09.30’da Cumhuriyet alanında başlayacak. Atatürk Anıtına çelenk konulmasının ardından kutlama programı, saygı duruşu, İstiklal Marşı’nın okunması ve Türk bayrağının göndere çekilmesiyle devam edecek.

Kutlamalara daha sonra saat 10.00’da Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü kapalı spor salonunda devam edecek.

-“GURURLA KUTLUYORUZ”-

Boğazlıyan Kaymakamı Davut Sinanoğlu, “Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı yurdun her köşesinde, genciyle yaşlısıyla, büyük bir coşku ve gururla kutluyoruz” dedi.

Sinanoğlu, “19 Mayıs 1919 ülkemizin bir dünya savaşından yenik çıktığı, koşulların ağır, halkın yorgun olduğu bir dönemde, Türk milletinin kendi bağımsızlık ve özgürlüğünü kendi iradesiyle sağlamak üzere Atatürk’ün önderliğinde başlattığı kurtuluş mücadelesinin başlangıç tarihidir. Kurtuluş Savaşı, milli onuru için direnenlerin, bağımsızlığına ve özgürlüğüne sahip çıkanların, vatan sevgisini canından üstün tutanların, birlik ve bütünlük içinde tutsaklığa karşı koyanların yazdığı bir destandır” diye konuştu.

Gençliğin milletlerin geleceği olduğunu ifade eden Sinanoğlu, şunları söyledi.

“Gençlerine değer veren, onları en iyi biçimde yetiştirerek, kişilikli ve özgüvenli kuşaklar olarak yarınlara hazırlayan milletler, geleceğe de güvenle bakabilirler. Bu duygu ve düşüncelerle; başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını, Şehitlerimizi ve Gazilerimizi saygı ve minnetle anıyor, tüm halkımızın bayramını kutluyorum.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM