• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
101. YIL COŞKUSU

101. YIL COŞKUSU

İlçemizde 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. yılı bugün çeşitli etkinliklerle kutlanacak.

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. yıldönümü bugün törenlerle kutlanacak.

Türk Milleti’nin bağımsızlık ve özgürlük mücadelesinin simgesi olan 30 Ağustos Zafer Bayramı, bugün  coşkuyla kutlanacak.

Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde kazanılan bu tarihi zafer, Türk Milleti’nin bağımsızlık ve egemenlik sevdasını en güçlü şekilde temsil ediyor. 30 Ağustos 1922 tarihinde kazanılan bu zafer, Anadolu’nun ebedi Türk yurdu olarak kalmasını sağlayarak tarihi bir öneme sahip.

Başkomutan Atatürk liderliğinde 30 Ağustos 1922’de kazanılan bu zafer, Anadolu’nun ebedi Türk yurdu olmasını sağlamıştır.

Yeni Türk Devleti’nin kuruluşunu müjdeleyen 30 Ağustos Zaferi, Türk Milleti’nin gücüne inanması durumunda önünde hiçbir engelin duramayacağının da simgesidir. Milletimizin ebediyen bağımsızlığını sürdürmesi için, bu toprakları kanlarıyla sulayan vatan evlatlarına layık olmanın inancı ve gayreti ile milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramını kutlarken, şehitlerimizi de rahmetle anacağız.

“Kutlama Programı”

Boğazlıyan Kaymakamlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada; 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. yılı nedeniyle bir dizi program düzenleneceği belirtildi.

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama programı bugün saat  10.30’da Cumhuriyet meydanında Atatürk Anıtı’na çelenklerin konulmasıyla başlayacak. Ardından Aziz Şehitlerimiz için saygı duruşuna müteakip İstiklal Marşı’nın okunması ve Türk Bayrağı’nın Göndere çekilmesi ve günün anlam ve öneminin belirten konuşmayla birlikte 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. yılı coşkuyla kutlanacak. (Erol TARİKCİ)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM