• DOLAR
  %-0,01
 • EURO
  %-0,08
 • ALTIN
  %0,03
 • BIST
  %1,05
15. GURUR YILI

15. GURUR YILI

Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Yozgat’a değer katan önemli unsurlardan birisinin de Yozgat Bozok Üniversitesi olduğunu belirterek, “Geleceği ve marka hedefleri olan bir üniversite ile karşı karşıyayız. Üniversitemiz akademyada sadece eğitim öğretim kalitesinin artırılmasında değil bilimsel anlamda da adından söz ettiren bir üniversite olmanın çabası ve gayreti içerisindedir.” dedi.

Resmî kuruluşu 1 Mart 2006’da gerçekleştirilen Yozgat Bozok Üniversitesi 15. Kuruluş Yıldönümü açılış programı Üniversitenin Erdoğan Akdağ Kongre ve Kültür Merkezinde yapıldı.

 1. Kuruluş Yıldönümü Kutlama programının açılış konuşmasını yapan Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Yozgat’a değer katan önemli unsurlardan birisinin de Yozgat Bozok Üniversitesi olduğuna dikkat çekerek: “Üniversitemiz, 1976 yılında Yozgat Meslek Yüksekokulu’nun kuruluşuyla yükseköğretime adım atmış, 1992 yılında Ziraat ve Mühendislik-Mimarlık Fakülteleri, 1994 yılında Fen-Edebiyat ve İktisadî ve İdarî Bilimler Fakülteleri, 1996 yılında Sağlık Yüksekokulu ve 1997 yılında Akdağmadeni Meslek Yüksekokulu’nun kurulmasıyla ve bugün çeyrek asrı aşan tecrübesiyle şehrine, bölgesine ve ülkemizin yarınlarına iz bırakabilmek adına akademyada yolculuğunu devam ettirmektedir. Bugün 15. yılını kutlayan, geleceği ve marka hedefleri olan bir üniversite ile karşı karşıyayız” ifadelerini kullandı.

Üniversitenin başta devletin sunmuş olduğu imkânlar, yerel dinamiklerin, bürokratların ve hayırsever iş insanlarının büyük emek ve çabalarıyla kısa sürede büyük mesafe kat ettiğini belirten Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ: “Üniversitemiz bugünleri sevinç ve gururla yaşıyorsa bu, kuruluşunda ortaya konulan sağlam iradenin eseridir. Bizler aldığımız emaneti ve sorumluluğu bu bilinç ve kararlılıkla daha ileriye taşımanın gayreti ve çabası içerisindeyiz” dedi.

Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, “Yozgat Bozok Üniversitesi, akademyada sadece eğitim öğretim kalitesinin artırılmasında değil bilimsel anlamda da adından söz ettiren bir üniversite olmanın çabası ve gayreti içerisindedir.

Yozgat Bozok Üniversitesi azim ve karalılıkla hedeflerini doğru belirlemeli, doğru ortaya koyabilmeli ve akademik potansiyelini doğru kullanmalı idi. Bizlerin de Yükseköğretim Kurumunun (YÖK) yeni yüzü ile üniversitelere yüklediği yeni hedefler doğrultusunda ya araştırma üniversitesi ya da ihtisas üniversitesi olmamız gerekirdi.

2006 Yılında kurulan üniversite olduğumuz için Bölgesel Kalkınma Odaklı İhtisas Üniversitesi olma cehdi ve gayreti ile altı aylık bir çaba sonucunda İhtisas Üniversiteleri arasına girdik. Yozgat Bozok Üniversitesi bir marka üniversite olmanın hedefleri doğrultusunda bölgesel kalkınma odaklı misyonuyla yaptığı çalışmaları her alanda görünür kılmak ve eğitim öğretimde kaliteyi arttırmak üzere çalışmalarını aralıksız sürdürmektedir.

Yozgat Bozok Üniversitesi inşallah bundan sonra da aynı azim ve kararlılıkla hedefe odaklı bir şekilde misyonunu ifa edecek, akademyaya hitap edecektir. İnşallah bizim coğrafyamızda, devlet büyüklerimizin ve yükseköğretimin beklentileri nelerse Yozgat Bozok Üniversitesi de bu hedeflerle ilgili çalışmalarını sürdürmeye devam edecektir.”

Yozgat’ın gözbebeği üniversitenin kuruluşunun 15. Yılını kutlamanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getiren Yozgat Valisi Ziya Polat ise: “Üniversitelerin, bir şehrin daha ileriye gitmesinde, bilginin gelişmesinde ekonomik, sosyal ve kültürel anlamda gelişmesine ne kadar önemli katkılar sağladığını hepimiz biliyoruz. Yozgat Valiliği olarak yaptığımız ve yapacağımız her işte üniversitemizi yanımızda gördük ve görmeye devam edeceğiz. Biz yapılan her işte hocalarımızın engin tecrübelerinden nasıl faydalanabileceğimizin hep çabası içinde olduk. Üniversitelerimiz sadece kampüs yerleşkesine sıkışmış değil de sahada milletimize, vatandaşımıza daha kolay nasıl hizmet sunabiliriz, hayatlarına nasıl yenilikler kazandırabilirizin gayreti içinde olduk. Yozgat Bozok Üniversitesi’ne bu anlamda sahada bizimle birlikte millete hizmet ettikleri için huzurlarınızda tekrar sonsuz teşekkürlerimi sunmak isterim. “Karalılıkla Başarıya” 15 yılını devirmiş ve nice 15 yıllara ulaşacağını düşündüğümüz üniversitemizin bu şehre önemli kazanımlar sağladığını biliyoruz. Yiğitler şehri Yozgat’a böyle bir üniversite kazandırılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyor, başarılarla dolu nice 15. Yıllara diyorum” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM