• DOLAR
  %0,13
 • EURO
  %-0,63
 • ALTIN
  %-0,66
 • BIST
  %-0,59
15 TEMMUZ DESTANI ŞEHİTLERİMİZİ VE GAZİLERİMİZİ SAYGIYLA ANIYORUZ

15 TEMMUZ DESTANI ŞEHİTLERİMİZİ VE GAZİLERİMİZİ SAYGIYLA ANIYORUZ

 

15 Temmuz Darbe Girişimi’nin üçüncü yılında milletimizin vermiş olduğu kahramanlık mücadelesi, tüm Türkiye’de olduğu gibi bugün Boğazlıyan’da da çeşitli programlar düzenlenecek.

Boğazlıyan Kaymakamı Davut Sinanoğlu, 15 Temmuz 2016 tarihi hain darbe girişiminin yıldönümü olmasının yanı sıra bir milletin en büyük kahramanlık destanlarından bir tanesinin daha tarihin altın sayfalarında kayda geçtiği tarih olduğunu söyledi.

Kaymakam Sinanoğlu, 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle yaptığı açıklamada, “Fetö/Pdy’nin gerçekleştirdiği bu alçak darbe girişimi aziz milletimizin vakar mücadelesi sonrası başarılı olamamıştır. Bu mücadele Bedir’de Uhut’da Çanakkale’de ve Kurtuluş Savaşı’ndaki o büyük ruh ve şahlanışın günümüzdeki devamı olmuştur” dedi.

Kaymakam Sinanoğlu, şunları kaydetti.

“15 Temmuz hain darbe girişimi; ülkesine, devletine, demokrasisine, anayasal düzene ve özgürlüğüne bağlılığını, aydınlık bir gelecek idealinden asla taviz vermeyeceğini tüm dünyaya haykıran asil milletimizin yazdığı kahramanlık destanı ile hüsrana uğramıştır.

Kahramanlık genlerini bünyesinde daima muhafaza eden aziz milletimiz, günlerce tuttukları demokrasi nöbetleri ile vatan sevgilerini tüm dünyaya bir kez daha haykırmıştır.

Devletimizin tüm kurumları, güvenlik güçleri ve asil milletimizin dua ve destekleriyle; Ülkemizin bekâsına, birliğine, huzuruna ve geleceğine kast eden tüm hain odaklara ve bölücü terör örgütlerine karşı verdiğimiz mücadeleden asla taviz verilmeyecektir.

Milli birlik, beraberlik, kardeşlik, demokrasi, hoşgörü, paylaşımcılık, yardımlaşma ve dayanışma; Ülkemizin sahip olduğu en önemli değerlerdendir.

Türkiye, 15 Temmuz 2016 günü tarihinin en kritik günlerinden birini yaşamıştır. Ülkemizin ve milletimizin gözbebeği olan Türk Silahlı Kuvvetlerimiz içinde yuvalanmış hain bir grup, emir-komuta zinciri dışına çıkmak suretiyle menfur darbe girişimi başlatmıştır.

Cumhurbaşkanımız ve Başkomutanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde, dönemin Başbakanı Sayın Binali Yıldırım’ın gayretleriyle, siyasi parti genel başkanları, ordumuzun sağduyulu vatanperver komutanları, askerimiz, polisimiz ve asil ruhlu milletimiz ile milli şuur etrafında kenetlenmesi sağlanarak hainlere karşı mertçe, dik durarak, tanklara karşı göğüslerini siper ederek, canları pahasına menfur kalkışma engellenmiş ve devlet-millet bütünleşmesiyle tarihe altın harflerle nakşedilecek bir zafere imza atmışlardır.

Bu duygu ve düşüncelerle; Şanlı bayrağımızın dalgalandığı her karış toprak için demokrasi ve milli irade mücadelesinin bedelini canlarıyla ödeyen, vatanın birlik ve bütünlüğü uğruna canlarını feda eden aziz şehit ve kahraman gazilerimizi, minnet, şükran, rahmetle anarken, çok kıymetli ailelerine sevgi ve saygılarımı sunuyor, tüm halkımızın şanlı tarihimize altın harflerle yazılan bu müstesna gününü en kalbi duygularımla kutluyor, saygı ve selamlarımı sunuyorum.”

-“TÜM BOĞAZLIYAN HALKI DAVETLİ”-

Öte yandan 15 Temmuz Darbe girişiminin üçüncü yılında milletimizin vermiş olduğu kahramanlık mücadelesi, tüm Türkiye’de olduğu gibi Boğazlıyan’da da çeşitli etkinlikler düzenlenecek.

Boğazlıyan Kaymakamlığı tarafından hazırlanan programda; Tüm vatandaşlar programlara davet edilirken, bugün Şehit Kabirleri ziyaret edilecek. İlçe Kaymakamı Başkanlığında, Belediye Başkanı, Garnizon Komutanı, ilçe Protokolü, Sivil Toplum Temsilcileri ve şehit yakınları ve gazilerin katılımı ile Kuran-ı Kerim Tilaveti ve Dua Okunması öğle Namazı öncesi Mevlit ve Hatim Duası Boğazlıyan Merkez Çarşı Camii ve tüm camilerde okunacak.

-Milli Birlik Yürüyüşü-

Saat 20:00’de Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonunda Milli Birlik Yürüyüşü düzenlenecek. (Kaymakamlık önünde toplanarak Türk Bayrakları ve Atatürk Posterleri ile tören alanına yürünecektir.)

-Anma Programı-

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması, Kuran-ı Kerim okunması. Şehitlerimiz için indirilen hatimlerin duasının yapılması. Protokol konuşmaları. Demokrasi ve Milli Birlik Günü özel Anı defterine vatandaşların duygu ve düşüncelerinin yazılması. Miraç İlahi Grubu Dinletisi, 15 Temmuz Belgeselinin izlenmesi, Şiirlerin okunması. Boğazlıyan Müftülüğü İlahi Grubu İlahi Dinletisi, Tören Alanında Sela Okunması. Saat 00.13’de İlçe merkezi, köy ve kasabalarda bulunan Camilerden selaların okunması. Demokrasi Nöbeti Sabah Namazı (Seccadeni Al Gel) Yer: Şelale Meydanı Hayal Düğün Salonu önü.”

Ayrıca; Boğazlıyan Kaymakamlığı’nca Şehit yakınları ve Gazilere yemek verilecek.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM