• DOLAR
  %0,73
 • EURO
  %-0,26
 • ALTIN
  %-0,69
 • BIST
  %3,13
15 TEMMUZ HALKIN ZAFERİDİR

15 TEMMUZ HALKIN ZAFERİDİR

“15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü”nün dördüncü yılı kutlamalarında, coşkulu anlar yaşandı. Boğazlıyan halkı 15 Temmuz’un dördüncü yıldönümünde önceki yıl olduğu gibi sokakları sahipsiz bırakmadı. Ellerinde Türk bayrakları ile şelale meydanını dolduran vatandaşlar bir yandan şehitlerimiz için dualar etti, diğer yandan da FETÖ terör örgütünü kınadı.

Boğazlıyan’da ‘15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ anma etkinlikleri kapsamında yüzlerce vatandaş bir araya geldi.

15 Temmuz 2016 tarihinde yaşanan FETÖ/PDY terör örgütünün hain darbe girişiminin 4’üncü yıldönümü dolayısı ile ilçemizde 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri düzenlenen programlar çerçevesinde gerçekleştirildi.

15 Temmuz hain darbe girişiminin dördüncü yıldönümü nedeniyle Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında, Boğazlıyan Kaymakamlığı tarafından hazırlanan, program Şelale Meydanı’nda gerçekleştirildi.

Programa; Boğazlıyan Kaymakamı Fatih Okumuş başta olmak üzere Belediye Başkan vekili Uğur Paşaoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Murat Şahin, İlçe Jandarma Bölük Komutanı Jandarma Teğmen Kamil Çaylı, İlçe Emniyet Müdürü Zekayi Doğanay, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Şimşek, İlçe Müftüsü Atıf Akşit, Nakliyeciler Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Köksal Kılıçaslan, AK Parti İlçe Başkanı Osman Düğenci, MHP İlçe Başkanı Ali Akol, AK Parti Boğazlıyan İl Genel Meclis Üyesi Muktad Erdem, İYİ Parti İlçe Başkanı Baki Şahin, Daire Amirleri, Sivil Toplum Kuruluş temsilcileri, Muhtarlar ve Gaziler ile vatandaşlar katıldı.

Coşkulu kalabalığın, yerlerini almasının ardından program; saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı ve Kur’an-ı Kerim okunmasıyla başladı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasına müteakip, Kur’an-ı Kerim okundu. Şehitlerimiz için indirilen hatimlerin duasının yapılmasını protokol konuşmaları takip etti.

Açılış konuşmasını Boğazlıyan Belediye Başkanı vekili Uğur Paşaoğlu yaptı.

Şehitlere ve gazilere minnet borçlu olduklarını ifade eden Belediye Başkan vekili Paşaoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“15 Temmuz gecesi, milletimiz tarihe altın harflerle geçecek bir zafer kazanmıştır. Şehitlerimiz ve gazilerimiz, 15 Temmuz gecesi cesaretleriyle, dirayetleriyle, kararlı ve dik duruşuyla tarih yazdılar.

Hiç şüphesiz ki, şehitlerimiz kalplerimizdeki mümtaz yerlerini daima muhafaza edeceklerdir.

15 Temmuz gecesi sokaklarda, meydanlarda, tıpkı Çanakkale Savaşı’nda, İstiklal Harbi’nde olduğu gibi tüm fertleriyle tek yürek, tek bilek olmuş, iradesini bir avuç darbeciye çiğnetmeyen büyük Türk Milleti vardı.

Bu darbe girişiminde, milletimiz tıpkı bin yıl önce Malazgirt’te olduğu gibi bu coğrafyayı vatan olarak sahiplenme konusundaki kararlılığını ortaya koymuştur.

O gece yaşananlar aslında Haç ile Hilal’in, imanla inkarın, hak ile batılın, küfür ile tevhidin savaşıydı.

Allah’a şükürler olsun ki, bu millet bayrağımızı yere indirtmedi, vatanı böldürtmedi ve demokrasi ve milli iradesine can pahasına sahip çıktı.

Türkiye’yi parçalayacaklarını, devleti teslim alabileceklerini sanarak 15 Temmuz gecesi harekete geçen fetöçü hainler ertesi gün akşam olmadan milletimiz tarafından hüsrana uğratılmışlardır.

Bu darbe girişimi milletimize, Meclis’imize, demokrasimize, Cumhuriyet’imize, aydınlık yarınlarımıza ve şanlı ordumuza karşı yapılmıştır.

Fetö tüm devlet geleneklerini çiğneyerek gizli bir ajandayla devletin yönetimini ele geçirmeye çalışmış, ancak milletimiz ülkemizin geleceği için fedakarca bir direniş göstererek terör örgütünün hain planlarına engel olmuştur.

Türkiye böyle bir darbe girişimi karşısında dahi yolundan şaşmayan, hedeflerinden uzaklaşmayan, irtifa kaybetmeyen ve kendi kararlarını kendi veren güçlü ve bağımsız bir ülkedir.

Allah böyle kara geceleri ülkemize bir daha yaşatmasın. Ancak buna niyet edecek olan olursa da milletimiz dimdik karşısında durmaya devam edecektir.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde vatan için gözünü kırpmadan şehadete yürüyen şehitlerimizi ve gazilerimizi yad ediyor, birlik ve beraberliğimizin daim olmasını diliyorum.

Bu vesileyle hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum.”

KAYMAKAM OKUMUŞ: UNUTMAYACAĞIZ, UNUTTURMAYACAĞIZ

Boğazlıyan Kaymakamı Fatih Okumuş ise, yaptığı konuşmada; 15 Temmuz’un bir ihanet olduğunu ifade ederek, “Bunu asla unutmayacağız, unutturmayacağız. Başaramayacaksınız, Milletimizi bölemeyeceksiniz, Bayrağımızı indiremeyeceksiniz, Vatanımızı parçalayamayacaksınız, Devletimizi yıkamayacaksınız, Ezanları susturamayacaksınız, Bu ülkeye diz çöktüremeyeceksiniz.”dedi.

Okumuş, konuşmasını daha sonra şöyle sürdürdü:

“Bugün, 15 Temmuz 2016 tarihinde Aziz Milletimizin iradesine yönelik Fetö Terör Örgütü mensupları tarafından gerçekleştirilen hain silahlı darbe girişiminin bozguna uğratılmasının ve dolayısıyla tarihimizin en önemli dönüm noktalarından birisinin yıldönümüdür. Milletçe bu destansı direnişin gurur ve coşkusunu hep birlikte yaşıyoruz.

Bu gurur ve coşkuyla yaşayan ve bizlere yaşatan Aziz Milletimize sonsuz şükranlarımı sunuyorum.

Bu şanlı mücadelede kalpleri iman ve ülke sevgisiyle dolu olarak Vatan, Millet, Bayrak, İstiklal ve diğer bütün mukaddes değerleri uğruna gözlerini kırpmadan canlarını feda eden Aziz Şehitlerimizi bir kez daha sonsuz minnet, şükran ve rahmetle anıyorum.

Kahraman gazilerimize sağlık, mutluluk içinde bir hayat temenni ediyorum.

15 Temmuz; Türk Milleti’nin karşısına çıkan tüm engelleri milli birlik ve beraberlik içerisinde, kardeşlik ruhuyla, büyük bir inanç, azim ve kararlılıkla aşmasının somut bir ifadesidir. Milli iradesinin, bağımsızlığının, varoluşunun temel dinamiği olduğunun tüm dünyaya bariz bir mesajıdır.

15 Temmuz gecesi tankın, topun, uçağın, helikopterin, tüfeğin karşısına imanıyla, inancıyla, yüreğiyle dikilen Aziz Milletimiz, bölgesinde dünyada ve mazlum İslam Alemi’nde gönül büyüğü, abi ve hami konumunu pekiştirmiştir.

Milletin olduğu yerde başka bir güç yoktur. Halkın iradesinin bulunduğu yerde başka hiçbir güç yoktur. Hiçbir siyasi oluşum, hiçbir devlet, millet, organizasyon halkın karşısına çıkamaz” dedi.

Konuşmalar sonrasında dev ekrandan 15 Temmuz belgeseli izlettirildi. Şiirlerin okunmasına müteakip Boğazlıyan Müftülüğü ilahi Grubu tarafından ilahi dinletisi sunuldu. Tören alanında sala okunmasının ardından Sabah Namazı’na kadar demokrasi nöbeti tutuldu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM