• DOLAR
  %0,16
 • EURO
  %0,33
 • ALTIN
  %-0,18
 • BIST
  %2,74
15 TEMMUZ’U UNUTMA, UNUTTURMA!

15 TEMMUZ’U UNUTMA, UNUTTURMA!

15 Temmuz’da buluşuyoruz

15 Temmuz demokrasi zaferi ve şehitleri anma haftası Türk milletinin 21. yüzyılda yazmış olduğu destanın yıldönümü Boğazlıyan’da da bir dizi etkinlik ile kutlanacak. Bütün dünyaya millet olmanın ne demek olduğunu öğrettiğimiz bu destan, vatanı darbecilere bırakmayan bir milletin kitaplara sığmayacak hikayesinin yıldönümünde dualar okunacak, demokrasi nöbeti tutulacak.

Boğazlıyan Kaymakamlığı, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinlikleri kapsamında bir dizi program tertip etti.

15 Temmuz gecesi Türkiye Cumhuriyeti’ni, ülkemizi, milletimizi, demokrasimizi ve aydınlık geleceğimizi yok etmek isteyen vatan hainleri harekete geçmiş, milletin silahlarını yine bu aziz ve fedakar millete doğrultarak kanlı bir darbe girişiminde bulunmuşlardı; ancak Kahraman Türk Milleti, darbe girişimini sokakları ve meydanları hınca hınç doldurarak, hain Silahlı Terör Örgütü’nün yapmak istediği darbe teşebbüsünü cansiperane mücadeleyle engellenmesinin dördüncü yılı dolayısıyla tüm Türkiye’de olduğu gibi ilçemizde de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü çeşitli etkinlikler ile kutlanacak.

Boğazlıyan Kaymakamlığından yapılan açıklamaya göre programın içeriği şöyle:

“15 TEMMUZ 2020 ÇARŞAMBA;

“Kaymakam Başkanlığında, Belediye Başkanı, Garnizon Komutanı, İlçe Protokolü, Sivil Toplum Temsilcileri, şehit yakınları ve gazilerin katılımı ile Saat: 10.30 Şehit kabirleri ziyareti, 11.45 Öğle namazı öncesi Boğazlıyan Merkez Çarşı Camii ve tüm camilerde mevlit ve hatim okunması,

ŞELALE MEYDANINDA ANMA PROGRAMI;

21.45 Program alanına vatandaşların gelmesi. 22.10 saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması.

22.15 Demokrasi ve Milli Birlik Günü özel anı defterine vatandaşların duygu ve düşüncelerini yazması için anons yapılması.

22.30 Kuran-ı Kerim okunması ve Şehitlerimiz için indirilen hatimlerin duasının yapılması. 22.45 Protokol konuşmaları (Protokol Sıralamasına göre) 23.15 Programın ruhuna uygun müzik dinletisi.

23.30 Şiirlerin okunması akabinde Boğazlıyan Belediye Başkanlığı tarafından katılımcılara çorba ikramı. 00.13 Sala okunması. Demokrasi Nöbeti”

15 Temmuz Şehitlerini Anma Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında yapılacak olan etkinliklere tüm halkın davetli olduğu ve vatandaşların bayraklarını alarak demokrasi nöbetine katılmaları istendi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM