• DOLAR
  %0,09
 • EURO
  %0,37
 • ALTIN
  %-0,15
 • BIST
  %2,74
17 KURUMA ‘ERİŞEBİLİRLİK BELGESİ’ VERİLDİ

17 KURUMA ‘ERİŞEBİLİRLİK BELGESİ’ VERİLDİ

Engelli vatandaşların başkalarına ihtiyaç duymadan kamu kurum ve kuruluşlarında daha rahat hizmet alabilmeleri için oluşturulan “Erişilebilirlik İzleme ve Destekleme” Komisyonca erişilebilir olduğu belirlenen Yozgat’ta 17 kuruma Belge verildi.

Program kapsamında; Merkez ve 13 ilçede kamu kurum kuruluş yönetici ve çalışanlarından 378 kişiye eğitim verildi. 232 kurum ve 59 araca ait erişilebilirlik denetim raporları kuruluş, firmalara gönderildi

Yozgat Valisi Ziya Polat, engelli vatandaşların başkalarına ihtiyaç duymadan kamu kurum ve kuruluşlarında daha rahat hizmet alabilmeleri için oluşturulan “Erişilebilirlik İzleme ve Destekleme” Komisyonca erişilebilir olduğu belirlenen 17 kuruma Erişilebilirlik Belgesi verdi.

Valilikte gerçekleşen toplantıya Yozgat Valisi Ziya Polat ve ilgili Kurum Müdürleri katıldı.

-13 İLÇEDE 378 KİŞİYE EĞİTİM VERİLDİ-

Yozgat Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Abdullah Neşeli, açıklamasında; Merkez ve 13 ilçede kamu kurum kuruluş yönetici ve çalışanlarından 378 kişiye eğitim verildiğini ve ayrıca 232 kurum ve 59 araca ait erişilebilirlik denetim raporlarının kuruluş, firmalara gönderildiğini belirtti.

Erişilebilirliğin herkesin istediği her yere ve her hizmete, bağımsız ve güvenli olarak ulaşabilmesi ve bunları kullanabilmesi olduğunu aktaran Neşeli, “Toplumsal yaşama dâhil olabilmek için konutlardan başlayarak eğitimden, sağlık kuruluşlarına, iş yerlerine; açık ve yeşil alanlara, toplu taşıma araçlarına ulaşmak; bilgi ve iletişim teknolojilerini kullanabilmek, her türlü kaynaktan yayımlanan bilgiyi edinmek gerekir” şeklinde konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM