• DOLAR
  %0,03
 • EURO
  %0,29
 • ALTIN
  %0,74
 • BIST
  %1,00
17 YIL SONRA AKLANDILAR

17 YIL SONRA AKLANDILAR

SANAYİ DAVASINDA “BERAT” KARARI ÇIKTI

Boğazlıyan Boğazköy Küçük Sanayi Sitesi eski yöneticileri 17 yıldır yargılandıkları davada Mahkeme “Berat Kararı” verdi.

Tacir veya Şirket yöneticileri ile kooperatif yöneticileri dolandırıcılığı, zimmet ile nitelikli dolandırıcılık suçlamaları iddialarıyla Boğazlıyan Ağır Ceza Mahkemesi’nde 17 yıldır yargılanan tüm sanıklara “Berat” kararı verildi.

“17 YILLIK YARGILAMA SÜRECİNİN ARDINDAN KARAR ÇIKTI”

2005 yılında Boğazlıyan Boğazköy Küçük Sanayi Sitesi eski yöneticiler başkan Fikret Özer, yönetim kurulu üyeleri, İsmail Korkmaz, Ramazan Kayacı, Kadir Gencer, Hamza İşleyici, Ahmet Yerkel ve Recep Eroğlu, hakkında açılan davada karar çıktı.

“TÜM SANIKLAR SUÇLAMALARDAN BERAAT ETTİ”

5237 sayılı Türk Ceza Kanunu’nun  247. maddesinde geçen zimmet suçunu icra ettiklerinden bahisle haklarında kamu davası açılan sanıklar hakkında; Mahkemece yapılan yargılama ve toplanan deliller ışığında; üzerlerine atılı suçu gösterir mevcut, somut, kesin, her türlü şüpheden uzak ve inandırıcı delil olmadığından dolayı suçların sanıklar tarafından işlendiğinin sabit olmaması nedeniyle sanıkların üzerlerine atılı suçların 5271 sayılı CMK’nın 223/2-e bendi uyarınca ayrı ayrı “Beraat”lerine karar verildi.

Öte yandan Boğazlıyan Boğazköy Küçük Sanayi Sitesi eski yöneticileri, mahkemenin verdiği kararın yerinde bir karar olduğunu belirterek, sanayi esnafı ve kooperatif üyelerinin herhangi bir maddi zarara uğramaması için karşı tazminat davasını açmadıklarını belirtip, bundan sonrasını kamuoyunun takdirine bıraktıklarını ifade ettiler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM