• DOLAR
  8,8689
  %1,22
 • EURO
  10,4740
  %1,60
 • ALTIN
  499,21
  %1,68
 • BIST
  1.385
  %-1,20
175. GURUR YILI

175. GURUR YILI

10 Nisan 1845 yılından bu yana Türk Milleti’nin hizmetinde olan Türk Polis Teşkilatı, 175 yıldır Türk Milleti’ne hizmet etmenin gururunu yaşıyor.

175 yıllık şanlı bir geçmişe sahip olan ve her zaman halkın huzurunu koruma adına gece-gündüz çalışan Türk Polis Teşkilatı kuruluşunun 175. yıldönümünü kutluyor.

Polisin, devletin bütünlüğünü, genel güvenliği, suçun önlenmesi, Atatürk ilke ve İnkılaplarına bağlılığı, insan haklarına saygıyı ve demokratik yapıyı korumayı kendisine amaç edinerek, 10 Nisan 1845 yılından bu yana Türk Milleti’nin hizmetinde olan Türk Polis Teşkilatı, 175 yıldır Türk Milleti’ne hizmet etmenin gururunu yaşıyor.

BAŞKAN COŞAR; GURURLA KUTLUYORUZ

Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar, “Güvenliğimiz için gece gündüz görev başında olan, yaşadığımız bu zor günlerde gücünü ve fedakârlığını bir kez daha gösteren, Türk Polis Teşkilatımızın 175. kuruluş yıl dönümü kutluyorum” dedi.

“Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 175. yıl dönümünü kutlamanın onur ve gururunu yaşıyoruz” diyen Başkan Coşar, Polis teşkilatının toplumsal huzurun korunması, halkın güvenliğini sağlamak için mesai kavramı gözetmeksizin, gece gündüz demeden görevini her koşulda büyük bir özveriyle yerine getirdiğini dile getirdi.

Belediye Başkanı Coşar açıklamasında, “1845 yılında kurulan Emniyet Teşkilatımızın dürüstlüğü ve adaleti amaç edinerek bir asrı aşkın süregelen hizmetleri takdire şayandır. Polislerimiz bu zor ve onurlu görevi gayet özverili bir şekilde yerine getirmektedirler.

Türk Polis Teşkilatı kurulduğu günden itibaren halkın can ve mal güvenliğinin yanı, sıra kamu düzeninin sağlanması, huzur ve barış ortamının korunması amacıyla çalışmış ve günümüzde de aynı kararlılık ve azim ile bu görevini başarıyla yürütmeye devam etmektedir” diye konuştu.

Başkan Coşar, şunları söyledi.

“Polislerimiz Ülkemizdeki huzur ve güven ortamının oluşmasında da büyük rol üstlenmektedir. Sahip oldukları vatan sevgisiyle gece gündüz demeden faaliyetlerini yürüten polislerimizin bizim açımızdan kıymet ve önemi çok fazladır. Güvenliğimiz için gece gündüz görev başında olan, yaşadığımız bu zor günlerde gücünü ve fedakârlığını bir kez daha gösteren, Türk Polis Teşkilatımızın 175. kuruluş yıl dönümü kutluyorum.

Türk Polis Teşkilatı’nın her kademesindeki fedakar ve cefakar mensuplarının bu anlamlı gününü kutluyor, görevlerini başarıyla yerine getirirken şehit olan polislerimizi rahmetle anıyor, sabır ve cesaretle görevlerini sürdüren tüm polislerimize de aileleriyle birlikte sağlık mutluluk ve başarılar diliyorum.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM