• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
“19 MART’TA ANLAMLI BULUŞMA”

“19 MART’TA ANLAMLI BULUŞMA”

ÇAĞAN, “TÜM HALKIMIZ DAVETLİDİR”

Kayseri Yozgatlılar Federasyonu ve 1915 Çanakkale Savaşı Şehit ve Gazi Yakınları Yardımlaşma Dayanışma Derneği tarafından anlamlı bir organizasyona imza atılıyor.

19 Mart Cumartesi günü Kayseri İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Kültür Merkezinde saat 19.00’da başlayacak olan 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma” etkinliğinde o günlerde verilen milli mücadele ruhu bir kez daha anlatılacak.

Kayseri Yozgatlılar Federasyonu’ndan yapılan açıklamada; “Gelibolu Yarımadası’nda 1915 yılında başlayan Çanakkale savaşları, Fransa, Yeni Zelanda, Avusturalya ve İngiltere’nin oluşturduğu İtilaf Devletleri ile Osmanlı Devleti arasında gerçekleşti. Bu İtilaf Devletleri, Osmanlı İmparatorluğu’nun başkenti olan İstanbul’u almayı amaçladılar. İtilaf Devletleri’nin Çanakkale Boğazı’na saldırı yapmalarının sebebi ise her iki boğazın da kontrolünü ellerinde tutmak istemelerinden kaynaklanmaktaydı.

Dünyaya malolan işte bu eşsiz zaferin yıldönümünde Kayseri Yozgatlılar Federasyonu ve 1915 Çanakkale Savaşı Şehit ve Gazi Yakınları Yardımlaşma Dayanışma Derneği tarafından bir etkinlik düzenlenecek.

19 Mart Cumartesi günü Kayseri İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Kültür Merkezinde saat 19.00 da başlayacak olan “18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma” etkinliğine ilişkin hemşehrilerine ve Kayseri halkına davette bulunan Kayseri Yozgatlılar Federasyonu Genel Başkanı Deniz Çağan, açılış konuşmalarıyla başlayacak olan programda şehitlerimiz için Kuran tilaveti ve dua edileceğini söyledi.

Programda bir gazi yakınının o dönemi anlatacağı konuşmasının ardından eşsiz zaferin konu edileceği sinevizyon gösterisi ve Çanakkale türküleri seslendirilecek. Programda ayrıca, salona gelen davetlilere, Çanakkale savaşlarının devam ettiği süreçte askerlerin karavanasında yer alan Hoşaf ikramında bulunulacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM