• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
19 MAYIS COŞKUSU

19 MAYIS COŞKUSU

Türk milletinin kendi bağımsızlık ve özgürlüğünü kendi iradesiyle sağlamak üzere Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde başlattığı kurtuluş mücadelesinin başlangıç tarihi olan 19 Mayıs, bu yıl 104. kez coşkuyla kutlanacak. Kurtuluş Savaşı’nın ilk adımı olarak tarihe geçen bu önemli gün, ilçemizde de büyük bir heyecanla karşılanacak.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı’nın 104. yılı bugün coşkuyla kutlanacak.

Kutlamalar, 19 Mayıs sabahı saat 10.00’da Cumhuriyet alanında başlayacak. İlk olarak Atatürk Anıtı’na çelenk konulacak ve saygı duruşunda bulunulacak. Ardından İstiklal Marşı’nın coşkuyla söylenmesi ve Türk bayrağının göndere çekilmesiyle kutlama programı devam edecek.

Daha sonra saat 10.30’da Boğazlıyan ilçe stadyumunda etkinlikler devam edecek. Programın açılış konuşmasını Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Ömer Aynalı gerçekleştirecek. Boğazlıyan Kaymakamı Recep Aydın da günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapacak.

Kutlamalar kapsamında şiirler, folklor gösterileri, halk oyunları, sportif yarışmalar ve çeşitli etkinlikler düzenlenecek. Gençler, bu özel günü coşkuyla kutlayacak ve milli onurlarına sahip çıkmanın gururunu yaşayacaklar.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 104. yılı, ilçemizde birlik ve bütünlük içinde tutsaklığa karşı direnenlerin yazdığı destanı yad etmek için kutlanacak. Bu önemli gün, gençlerimizin geleceğe olan umutlarını güçlendirecek ve vatan sevgisini canından üstün tutanların azim ve kararlılığını bir kez daha hatırlatacaktır.

GENÇLİK YÜRÜYÜŞÜ YAPILDI

Öte yandan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı 104. Yıl dönümü kutlamaları kapsamında İlçemizde “Gençlik Yürüyüşü” düzenlendi.

Gençlik yürüyüşü bando takımı eşliğinde Kaymakam Kemal Bey Fen Lisesi önünden başlayarak, İlçe Emniyet Müdürlüğü önü, Çarşı Camii önü, İş Bankası istikametinden toplanma yeri olan Kaymakam Kemal Bey Fen Lisesi bahçesinde sona erdi.

Gençlik yürüyüşüne Kaymakam Recep AYDIN, Belediye Başkan Yardımcısı Feramuz BOZOĞLU, Cumhuriyet Başsavcısı Gökhan ŞAHİN, Ağır Ceza Reisi Cihad ATEŞ, Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Mustafa KOCAKAYA, Daire Amirleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. (Erol TARİKCİ)

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM