• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
1923’DEN 2023’E 100 YILLIK GURUR

1923’DEN 2023’E 100 YILLIK GURUR

AK Parti Yozgat Milletvekili Abdulkadir Akgül, “Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına merhaba dediğimiz gün “Türkiye Yüzyılı” hedefiyle yol yürüyeceğiz” dedi.

AK Parti Yozgat Milletvekili Abdulkadir Akgül, Cumhuriyetimizin 100. Yıl dönümü vesilesiyle bir kutlama mesajı yayımladı. Akgül, Cumhuriyetin kuruluşunun 100. yılını gururla andı ve Türkiye’nin geleceğine güvenle bakmanın mutluluğunu vurguladı.

Mesajında, Akgül şunları belirtti:

“Bittiler, zapt oldular, yok oldular, yıkıldılar denilen bir anda aziz milletimiz yeni bir diriliş muştusuyla adeta küllerinden yeniden doğarak, her türlük zorluk ve sıkıntılara rağmen Kurtuluş mücadelesini canı pahasına vermiş ve bu kutlu zafer sonrası 29 Ekim 1923’te Cumhuriyeti ilan etmiştir. Aradan geçen 100 yıllık süre zarfında Cumhuriyetimizin hedeflediği doğrultuda Türkiye yoluna emin adımlarla ilerlemekte ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın gösterdiği ‘Türkiye Yüzyılı’ hedefi doğrultusunda yol yürümeye devam etmektedir. İnşallah Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılı dünyada ‘Türkiye Yüzyılı’ olarak anılacaktır.”

Akgül, ayrıca Türk milletinin bağımsızlık ve egemenlik mücadelesiyle birçok zorluğu aştığını ve Cumhuriyetin kuruluşunun ardından Türkiye’nin muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkmayı hedeflediğini vurgulayarak, Türkiye’nin bugün dünyada söz sahibi ve saygın bir ülke olduğunu belirtti.

Akgül, ülkedeki istikrar ve güveni bozmaya çalışan iç ve dış şer odaklarının başarılı olamayacaklarını, milletin Cumhuriyetine, demokrasisine ve ülkesine bağlılığının devam edeceğini ifade etti.

Akgül, “Ülkemiz, gelişmiş demokrasisi, büyüyen ekonomisi ve kararlı duruşuyla dünyanın parlayan yıldızı olmaya devam etmektedir. Bu sorumluluğun bilincinde olarak, ecdadımızdan aldığımız Cumhuriyet mirasını, gelecek nesillere daha güçlü bir şekilde teslim etmek için, var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetin 100. yıl dönümünde, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı ve minnetle anıyor, Cumhuriyet Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum” ifadelerine yer verdi. (Erol TARİKCİ)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM