• DOLAR
  %0,16
 • EURO
  %0,05
 • ALTIN
  %0,26
 • BIST
  %5,16
2020’DE NELER OLDU

2020’DE NELER OLDU

Geride bırakmaya hazırlandığımız 2020 yılı, dünyada ve ülkemizde önemli gelişmelerin yaşandığı bir yıl olarak kayıtlara geçti. Salgın ve doğal afetler başta olmak üzere hiç de iyi şekilde hatırlamayacağımız bir yılı geride bırakırken, Boğazlıyan Belediyesi Başkan Gökhan Coşar, başkanlığında bir yandan ilçede salgınla mücadelede çalışmaları ile diğer yandan da yatırım ve hizmetleri ile kayıtlara geçen bir yıl oldu.

Geçtiğimiz yıl, hafızalarda iz bırakan salgından doğal afete ve yatırımdan asayişe kadar bazı önemli olayları sizler için derledik.

2020 yılı; gerek yaşanan gelişmeler ve ilkler, gerekse yüreklerimizi yakan acılarıyla unutulmayacak senelerden biri oldu. Boğazlıyan da geride bırakılan 2020 yılında salgından doğal afete ve yatırımdan asayişe kadar bir çok önemli olaylar yaşandı.

2020 DE YAŞANAN BAZI GELİŞMELER

Geride bırakmaya hazırlandığımız 2020 yılı, dünyada ve ülkemizde önemli gelişmelerin yaşandığı bir yıl olarak kayıtlara geçti. Salgın ve doğal afetler başta olmak üzere hiç de iyi şekilde hatırlamayacağımız bir yılı geride bırakırken, 2020 yılı içerisinde Boğazlıyan Belediyesi’nce gerçekleştirilen büyük ölçekli ve çok amaçlı yatırımların da yılı oldu.

Son yıllarda büyük bir değişim ve gelişimin yaşandığı Boğazlıyan’da 2020 yılı Boğazlıyan Belediyesi için yine yatırımlar zincirinin bir devamı olarak hafızalarda kaldı.

Uyum ve koordinasyon sağlanarak yatırım ve hizmetlere start verilen 2020 yılında projelendirilen ve Boğazlıyan’ın geleceğine hem ekonomik hem de istihdam sağlayacak projelerde önemli gelişmeler yaşandı.

Başta; Türkiye’de en hızlı kurulan OSB’ler arasında yerini alan Boğazlıyan Fuat Oktay Organize Sanayi Bölgesi olmak üzere sosyal ve kültürel projeleri ile belediye hizmetlerinin öne çıktığı bir yıl olan 2020’yi geride bırakırken, Belediye Başkanı Gökhan Coşar, “Yapacağımız işler arasında projelendirdiklerimiz var, projelendireceklerimiz var. 2021 yılı Boğazlıyan insanının hayatının daha da kolaylaştığı ve Boğazlıyan’lının daha yaşanılabilir bir ilçe olması adına da projelerin bir bir hayata geçtiği bir yıl olacak inşallah. Yatırım ve hizmetleri bir bütün olarak ele alıyoruz ve hizmetleri ilçeye eşit olarak paylaştırdıklarını” her fırsatta dile getirmesi, hayata geçen ve geçecek olan projeler de 2020 yılında en çok konuşulan konular arasında hafızalarda yerini aldı.

Sosyo-kültürel ve ekonomik yaşamını güçlendirecek, Boğazlıyan İş Merkezi” projesi hayata geçiyor.

Koronavirüs salgını tedbirleri nedeniyle iş yerleri kapatılan kahveci esnafına 750 TL maddi destekte bulunuldu. Boğazlıyan’da sağlıktan eğitime, tarımdan sanayiye kadar, bir çok alanda çalışmalarını sürdüren Belediye Başkanı Gökhan Coşar, Boğazlıyan Devlet Hastanesi’ne 5 doktor kadrosunun tahsisinin yapıldığını söyledi.

Boğazlıyan’ın bir yandan geleceğine ışık tutacak proje ve çalışmalarına ağırlık veren diğer yandan da minik çocukların eğitimlerine yönelik çalışmaları ile takdir toplayan Başkan Coşar, herkesin yüzünün güldüğü mutlu bir Boğazlıyan yaratmak için çalıştıklarını dile getirdi.

Boğazlıyan’ın tarihi, kültürel birikimi, doğal zenginlikleriyle harekete geçirilmeyi bekleyen eşsiz bir potansiyele sahip olduğunu her fırsatta dile getiren Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar’ın yola çıktığında tespit ettiği sorunları kısa sürede çözerek, Boğazlıyan’ın sahip olduğu tüm değerleri korumacı bir anlayışla harekete geçirecek adımlar atması memnuniyetle karşılanıyor.

Boğazlıyan Belediyesi “İyiliği Çoğaltıyoruz” projesi ile ihtiyaç sahiplerine ışık oldu.

WhatsApp iletişim hattını Boğazlıyan halkının hizmetine sunan Başkan Coşar, vatandaşlardan gelen talep ve önerilerini daha hızlı bir şekilde alabilmek ve aynı zamanda en kısa sürede çözüm üretebilmek adına kurulan 7/24 vatandaşların ulaşabileceği iletişim hattını hizmete sundu.

İÇ ANADOLUNUN İNCİSİ’NDE YEŞİL ALAN ATAĞI

Gözle görülür değişimlerin yaşandığı Boğazlıyan’da yeşil alan projelerine de ağırlık veren Boğazlıyan Belediyesi binlerce fidanı toprakla buluşturdu.

İlçede bir yandan koronavirüs ile dezenfekte çalışmalarına ağırlık verilirken diğer yandan da vatandaşın daha rahat ve güvenli ulaşım sağlaması için çalışmalar sürüyor.

Boğazlıyan Belediyesi mutfağındaki kazanlar, Ramazan ayında ihtiyaç sahibi için kaynadı.

Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar, ilçede eksikliği hissedilen taziye evinin temellerini attı. Başkan Coşar’ın hazırladığı projeyi sahiplenen İş İnsanı hemşehrimiz Bekir Türkmen, taziye evinin yapımını üstlenerek takdir topladı.

ATATÜRK SÜLİETİ SÜRPRİZİ

Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar, ölümünün 82’nci yılında saygı, sevgi ve özlemle andığımız Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk sevgisini 3 boyutlu Atatürk Silüeti inşa ettirerek, bir kez daha gösterdi. İlçe halkı için de büyük bir sürpriz olan Atatürk sülieti büyük takdir toplarken, Başkan Coşar, “Bunlar Mustafa Kemal Atatürk’e ve vatandaşlarımıza olan sevgimizin eseridir” dedi.

Boğazlıyan’ın değişimine katkı verecek projeler için görüşme ve diyaloglara önem veren Başkan Coşar, vizyonu, bilgi ve birikimi ile Boğazlıyan’ın geleceğini inşa edecek projeleri kamuoyu ile paylaşan, ayrıca hayata geçen projelerle ve yapımı planlanan projeleriyle sık sık gündeme gelerek, kısa sürede yaptığı çalışmalar ile yine gönüllere dokundu.

Boğazlıyan için kurduğumuz tüm hayalleri gerçeğe dönüştürüyor, ilçemize çok yakışan bir eseri hizmetinize sunuyoruz. Kongre ve Kültür Merkezi gençlerimize, vatandaşlarımıza ve gelecek nesillerimize hayırlı ve uğurlu olsun.

Bozok Üniversitesi’nin Yerli ve Milli Elektrikli Araba projesine destek olan Başkan Coşar, TEKNOFEST’ta Yozgat’ı başarıyla temsil eden ve yarışlarda çok önemli bir başarı elde eden takımı tebrik etti.

ASAYİŞ

Türkiye’nin en huzurlu ilçeleri arasında yer alan Boğazlıyan da geri bırakılan yılda İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri önemli operasyonlara imza attı. Suç ve suçlara karşı etkin mücadele ortaya koyan güvenlik güçleri geride kalan 2020 yılında başarılı çalışmaları ile adından sıkça söz ettirdi

Acısıyla, tatlısıyla geride bıraktığımız 2020 yılında Boğazlıyan da yaşanan bazı önemli gelişmeler bu şekilde yaşanırken, 2021 yılında yatırımları ile ismi öne çıkan, iş ve istihdamın arttığı ve huzurun daha da üst seviyeye çıktığı bir Boğazlıyan dileğiyle…

30.12.2020

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM