• DOLAR
  %0,13
 • EURO
  %0,19
 • ALTIN
  %-0,28
 • BIST
  %2,70
2023 EĞİTİM VİZYONU

2023 EĞİTİM VİZYONU

Milli Eğitim Bakanlığının, 2023 Eğitim Vizyon Belgesinde belirlenen hedeflerle ilgili olarak, Yozgat ve ilçelerinde yapılan ve yapılacak çalışmalar, ortak sorunlar ve çözüm önerilerinin görüşüldüğü çalıştaydan elde edilen raporlar hazırlandı.

İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, “İl geneli olmak üzere eğitim camiamızla birlikte yapacağımız çalışmalar, sunulacak görüş ve öneriler ve yapılan değerlendirmeler raporlaştırılarak İl raporu olarak Bakanlığımıza ulaştırılacaktır. Eğitim-öğretim faaliyetleri sürekli değişkenlik gösteren bir süreçtir. İnsanın, toplumun ve yaşam algılarının sürekli değiştiği bir dünyada bu süreç de statik olmaktan ziyade dinamik bir şekilde devam etmektedir” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, “Milli Eğitim Bakanlığının 2023 Eğitim Vizyonu doğrultusunda katılımcılar, iki gün boyunca oluşturulan çalışma grupları ile veriye dayalı yönetim, ölçme ve değerlendirme, insan kaynaklarının geliştirilmesi ve yönetimi, okulların finansmanı, teftiş ve kurumsal rehberlik hizmetleri, rehberlik ve psikolojik danışmanlık, özel eğitim, özel yetenekli öğrenciler, yabancı dil eğitimi, öğrenme süreçlerinde dijital içerik ve beceri destekli dönüşüm, erken çocukluk, temel eğitim, orta öğretim ve mesleki ve teknik eğitim liseleri, hayat boyu öğrenme konularında sorun ve çözüm önerilerini ele alarak, İlimiz raporunu hazırladılar” dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2023 Eğitim Vizyonu’nun kamuoyuna duyurulduğunu hatırlatan Yazıcı, “Bundan sonraki süreçte Merkez ve ilçe teşkilatlarımızda konuyla alakalı çalıştaylarımız başlamış olup, yoğun bir çalışma içerisindeyiz.

İl geneli olmak üzere eğitim camiamızla birlikte yapacağımız çalışmalar, sunulacak görüş ve öneriler ve yapılan değerlendirmeler raporlaştırılarak İl raporu olarak Bakanlığımıza ulaştırılacaktır.               Eğitim-öğretim faaliyetleri sürekli değişkenlik gösteren bir süreçtir. İnsanın, toplumun ve yaşam algılarının sürekli değiştiği bir dünyada bu süreç de statik olmaktan ziyade dinamik bir şekilde devam etmektedir.

Sanayinin ve teknolojinin ilerlemesiyle beraber Dünyadaki değişime dönük çalışmalar yapmak hatta değişimin öncüsü olmak durumundayız. Bizler Eğitim camiası olarak Dünyadaki bu hızlı değişimi göz önünde bulundurup  Ülkemizin eğitim-öğretimini hareketli ve dinamik süreçlerle yönetip geleceğimizin teminatı olan gençlerimize emanet edeceğiz.

Aile olarak gördüğümüz eğitim camiamızla birlikte toplam bir algı ve idrakla beraber kolektif bir anlayışla bu işin üstesinden geleceğimizden hiç şüphem yoktur. Ayrıca çalıştaya katılan tüm meslektaşlarıma teşekkür eder, çalışmalarımızın başarılar getirmesini dilerim” ifadelerinde bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM