• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
23 NİSAN COŞKUSU

23 NİSAN COŞKUSU

Boğazlıyan Belediyesi’nin öncülüğünde, binlerce öğrenci ve aileleri, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı coşkuyla kutladılar. Boğazlıyan İlçe Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirilen etkinlikler, adeta bir festivale dönüştü.

Etkinliklere sabahın erken saatlerinden itibaren katılan öğrenciler ve aileleri, Belediye’nin sağladığı imkanlardan sınırsızca yararlandılar. Boğazlıyan Belediyesi’nin organizasyonu ile gerçekleştirilen etkinlikler, çocukların coşkusunu yansıtırken, ailelerin de bayram havasını solumasını sağladı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, İlçe Kapalı Spor Salonu’nda yapılan ve binlerce öğrenci ve ailelerinin takip ettiği etkinliklerde; Boğazlıyan Belediyesi organizasyonu Bayramı adeta şenliğe dönüştü.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 23 Nisan’ı bütün dünya çocuklarına armağan eden Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Atatürk’ün Anıtı önünde törenle başladı.

Şehit ve Gazilerimizin Başkomutanı Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bütün dünya çocuklarına armağan ettiği tek çocuk bayramı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkuyla kutlandı.

Kaymakam Recep Aydın, törende yaptığı konuşmada; “23 Nisan’ın tüm çocukların bayramı olduğunu ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 103. yılını coşkuyla kutluyoruz. Çocuklarımıza sahip çıkmak, geleceğimize sahip çıkmaktır. Bu duygu ve düşüncelerle tüm çocuklarımızın ve milletimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor, bu anlamlı günde Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk’ü, İstiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını, saygı, minnet ve rahmetle anıyorum” dedi.

Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar ise, “Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklarımıza hediye ettiği bu bayramı unutmayacağız, unutturmayacağız. Çocuklarımız geleceğimizin teminatıdır.

Onların bu anlamlı bayramı en iyi şekilde kutlaması için Boğazlıyan Belediyesi olarak tüm imkanlarımızı seferber ettik, etmeye de devam edeceğiz. Hemşerilerimizin, milletimizin bayramını bir kez daha kutlarken bize bu bayramı hediye eden Atatürk ve silah arkadaşlarını, bu topraklar için canını veren şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi saygı ve minnetle anıyorum” dedi.

TEŞEKKÜRLER COŞAR

Salonu dolduran ve en az çocukları kadar eğlenen aileler, Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar’a teşekkür etti. Başkan Gökhan Coşar sayesinde Sosyal Belediyecilik ile tanışmanın sevinci ve mutluluğu içerisinde olduklarını ifade eden katılımcılar, “Allah ondan razı olsun. Gönül Belediyeciliği işte budur. Bizlere Bayramı coşkuyla kutlamamıza, çocuklarımızın mutlu olmasına vesile olan sayın Başkanımıza bir kez daha teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandılar.

Konuşmaların ardından okulların hazırlamış olduğu gösteriler büyük beğeni kazandı. Miniklerin gösterileri büyüklere taş çıkardı. Folklor ekiplerinin ve rengarenk elbiselerinin içinde değişik kareografları ve gösterileri başarıyla sergileyen öğrenciler büyük beğeni topladılar ve coşkuyla alkışlandılar. Programın sonunda, öğrenciler gösterilerini başarıyla tamamlamanın halkı gururunu yaşadılar.

Törene; Boğazlıyan Kaymakamı Recep Aydın, Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar, Boğazlıyan Cumhuriyet Başsavcısı Gökhan Şahin, Boğazlıyan Adalet Komisyon Başkanı Cihat Ateş ve ilçe protokolü ve vatandaşlar katıldı. (Hüseyin TARİKCİ)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM