• DOLAR
  13,5846
  %-0,04
 • EURO
  15,3109
  %0,15
 • ALTIN
  795,54
  %0,17
 • BIST
  1.951,17
  %0,31
24 Haziran Türkiye için bir milat olacak

24 Haziran Türkiye için bir milat olacak

24 Haziran seçimlerine sayılı günler kala adaylar seçim çalışmalarını hızlandırıyor. 1 Kasım seçimlerinde Ak Parti listesinden 4. sırada aday gösterilen ve gösterdiği yüksek performans ve mücadele azmi ile seçilerek tarihi bir başarıya imza atan Ak Parti Yozgat Milletvekili Başer, çalışmalarıyla 1 Kasım seçimlerindeki performansını aratmıyor.

Başer, partisinin ilçe mitinglerine katıldıktan sonra ilk fırsatta esnafları geziyor, vatandaşların arasına katılarak gönüllere dokunuyor.

Seçim çalışmaları kapsamında esnafları ziyaret eden Başer, esnaflara hayırlı ve bereketli işler temennisinde bulunarak,  geçmiş Ramazan Bayramlarını kutladı.

Esnaflarla sohbet eden, sorunlarını dinleyen Başer, sanayici esnafı ve iş adamının en çok ihtiyaç duyduğu ara eleman ve çıraklık eğitimi hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Başer, Sanayici ve  iş adamının en çok yetişmiş kalifiye eleman ihtiyacı olduğunu bildiklerini vurgulayarak, bu ihtiyacı gidermek ve ülkeyi sanayi toplumu haline getirmek için  mesleki ve teknik  eğitim alanında devrim niteliğinde düzenlemeler yaptıklarını belirtti. “Yozgat Havalimanı, Bozok Organize Sanayi Bölgesi ve Hız Trenin faaliyete geçmesiyle Yozgat’ın sanayici açısından cazibe merkezi haline geleceğini vurgulayan Başer, yatırımcının mesleki eleman ve çırak ihtiyacı gidermek için şimdiden hazırlık yapılması gerektiğinin önemine vurgu yaptı.

Yatırımcının işgücü ihtiyacının karşılanması için çıraklık eğitimine başlama yaşını ortaokul seviyesine indirdiklerini ifade eden Başer, çıraklık ve mesleki eğitim alan kursiyerleri maddi olarak destekleyeceklerini, iş kurma ve yeni projeler üretme noktasında her türlü maddi desteği vereceklerini ifade etti.

Çıraklık ve Mesleki eğitim alanında yapılan düzenleme hakkında detaylı açıklamalarda bulunan Milletvekili Başer; “Sanayicinin genç yaşta çalıştırılabilecek eleman bulma zorluğu vardı. Yaptığımız düzenlemelerle hem sanayicimiz çırak ihtiyacını karşılamış olacak, hem de çocuklarımız uygulamalı eğitimi almış olacaklar. Bu vesile ile çıraklık eğitim merkezindeki eğitimlerini bitiren çocuklarımız ustalık ve işyeri açma belgesini de almış olacaktır. Bu önemli bir gelişme. Öğrencilerimiz ayrıca, gerekirse fark derslerini vererek meslek lisesi diploması alabileceklerdir. Bu diploma ile birlikte üniversite sınavını da kazanarak inşallah güzel bölümlere gidebileceklerdir” dedi.

Başer;  ‘Meslek lisesi memleket meselesi’ sözünü sadece slogan olarak kullanmadıklarını, icraatlarıyla gereğini yaptıklarını da söyledi.

Esnaflarla yaptığı toplantıda 24 Haziran seçimlerinin ülkenin geleceği açısından önemine de değinen Başer “ 24 Haziran seçimleri Türkiye için bir milat olacak. Türkiye’nin yükselişinin önüne geçmeye çalışan dış mihrakların döviz kurları ve kredi notlarıyla Türkiye’yi hizaya getirmeye çalıştıklarını belirterek, netice alamadıklarını, Türkiye’de geçmişte birbirinin izine kurşun sıkan partileri bir araya getirerek Türkiye’nin yükselişini durdurmaya çalıştıklarını söyledi. Beş benzemez partiden ibaret muhalefetin ülkenin geleceğini dönük hiçbir projesinin olmadığını vurgulayan Başer; Muhalefetin, ülkenin geleceğini adına ne varsa yıkmaya çalıştığını söyledi. İstanbul Havalimanı, Hız Tren yatırımları, Kanal İstanbul, Yerli otomobil, Yerli Savunma Sanayii gibi ülkeyi sıçratacak devasa yatırımların muhalefet tarafından durdurulmaya, hatta iptal edilmeye çalışıldığı ifade eden Başer, Ak Parti vizyonuyla Türkiye’yi 2023, 2053 ve 2071 Türkiye’sine hazırlıyor, muhalefet ise dış mihrakların taşeronluğunu yapıyor” dedi.

Başer; Aziz milletimizin vefasına ve ferasetine güveniyoruz. Bu seçimlerde Ak Parti tek başına iktidar olacak, Cumhurbaşkanı hükümet sistemiyle ülkemizin şahlanış ve yeniden yükselişine hiçbir güç mani olamayacaktır. Sözleriyle konuşmasını sonlandırdı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM