• DOLAR
  %0,09
 • EURO
  %1,11
 • ALTIN
  %0,73
 • BIST
  %1,17
3 BİN 546 KİŞİ BAŞVURDU

3 BİN 546 KİŞİ BAŞVURDU

Yozgat Bozok Üniversitesi 2022-2023 eğitim ve öğretim yılı için Spor Bilimleri Fakültesine Özel Yetenek Sınavları için başvuruda bulunan öğrencilerin sınavları başladı.

Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Türkiye’nin dört bir yanından Yozgat’a ve Üniversiteye başvuru yapıldığını ve bu başvurular nedeniyle mutlu olduklarını belirterek, “Yozgat Bozok Üniversitesi her dala önem verdiği gibi spora da büyük önem veren bir üniversite. Bu sene Spor Bilimleri Fakültemize rekor bir başvuru var. 3 bin 546 Öğrenci özel yetenek sınavları için başvuruda bulundu” dedi.

Spor Bilimleri Fakültesinin her açıdan zihnen, bedenen ve ahlaken sağlıklı olan gençlere kapısını açtığını belirten Prof. Dr. Karadağ, açıklamasında; “Biz de hak eden kazansın istiyoruz.  Onun için hazırladığımız kulvarda tamamen objektif ve sizlerin performansı ölçülerek değerlendirme yapılıyor” diye konuştu.

Yozgat Bozok Üniversitesi her dala önem verdiği gibi spora da büyük önem veren bir üniversite olduğunun altını çizen Prof. Dr. Karadağ,  “Spor Bilimleri Fakültemiz de alanında donanımlı uzman akademik kadrosu ile eğitim-öğretim süreçlerini yönetiyor. Yeni Spor Bilimleri Fakültemizin inşaatı bitmek üzere ve şu anda yoğun bir çalışma yürütüyoruz. Yozgat konum itibari ile önemli bir kavşak noktasında ve ulaşımda her hangi bir sorunu olmayan, yurt sorunu bulunmayan illerden bir tanesi. Yozgat, imkân ve fırsatları açısından öğrenci şehridir. Hedeflerinizi mutlaka en yüksek tutun ve ben spor bilimleri alanında en iyisi hatta milli sporcu unvanının sahip olmalıyım gibi bir hedef ve hayaliniz olsun. Bu vesileyle Özel Yetenek Sınavı’na giren bütün öğrenci adaylarımıza başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

250 öğrencinin alınacağı Spor Bilimleri Fakültesi Özel Yetenek Sınavlarına 3 bin 546 kişi başvuruda bulundu. Başvurular arasında 572 aday spor lisesi mezunu, 70 aday milli sporcu, 11 engelli aday da yer alıyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM