• DOLAR
  %0,55
 • EURO
  %-1,06
 • ALTIN
  %-1,09
 • BIST
  %-0,41
60 YAŞA AŞI BAŞLADI

60 YAŞA AŞI BAŞLADI

Aşı programı kapsamında yeni gruba aşı uygulamasına başlandı. Yozgat il genelinde aşısı sistemde tanımlanmış olan 60 yaş üzeri vatandaşlar eşleri ile birlikte randevu alarak hastane ve sağlık ocaklarında aşılarını yaptırmaya başladılar.

60 yaş üzeri vatandaşlar eşleri ile birlikte randevu alarak hastane ve sağlık ocaklarında aşılarını yaptırmaya başladı.

Yozgat Şehir Hastanesi’nden yapılan duyuruda; “Kriterlere uygun olan vatandaşlarımız, e-Nabız hesabından veya cep telefonu ile 2023’e kısa mesaj göndererek aşı durumunu öğrenebilecek ve randevularını Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) üzerinden internet aracılığı ile https://www.mhrs.gov.tr/ veya telefonla  182’yi arayarak randevu alabilecektir” denildi.

PANDEMİ KURULU TOPLANDI

Bu arada Yozgat Şehir Hastanesinde 2021 Yılı 46. Pandemi Kurul Toplantısı Başhekim Uzm. Dr. Mustafa Kozan başkanlığında düzenlendi.

Başhekim Uzm. Dr. Mustafa Kozan başkanlığında; idari ekip ve hekimlerin katılımıyla gerçekleştirilen kurul toplantısında Yozgat İlinde artan vaka sayıları ve salgınla mücadele kapsamında yürütülen çalışmalar değerlendirildi.

Hastanede alınan tedbirler, yapılan düzenlemeler, izolasyon takip çalışmaları, personel kat ve servis düzenlemeleri, hekim bazlı servis yatak sayıları gibi konularla ilgili planlamalar yapıldı.

Hastaneye gelen hastaların mağdur olmaması için özellikli branşlar hariç MHRS randevu verme sürelerinin 10 dakikaya düşürülmesine karar verildi.

Toplantı sonrası açıklamada bulunan Başhekim Uzm. Dr. Mustafa Kozan, “Dileğimiz salgının kısa süre içerinde bitmesi ülkemizin içerisinde bulunduğu bu zorlu pandemi sürecinde kıymetlilerimiz olan sağlık çalışanlarımız, hasta ve hasta yakınlarımızı korumaya yönelik değerlendirme kararları alacağımız toplantılarımız devam edecektir” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM