• DOLAR
  %0,13
 • EURO
  %-0,63
 • ALTIN
  %-0,66
 • BIST
  %-0,59
75 BİN ÖĞRENCİ KARNE ALDI

75 BİN ÖĞRENCİ KARNE ALDI

 

Yozgat il genelinde 74 bin 882 öğrenci karnelerini alarak yarıyıl tatiline girdi.

Yozgat Milli Eğitim Vakfı İlkokulunda düzenlenen karne törenine Vali Kadir Çakır, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı ve veliler katıldı.

1’inci sınıf öğrencilerinin karnesini dağıtan Vali Çakır, bilginin çok önemli bir unsur olduğunu söyledi.

Vali Çakır; “Okulların esas amacı bilgiye nasıl ulaşılıyor onu öğretmektir.  En önemli işlevi de budur. Velilerimiz kar yağdığında bizlere ulaşıp tatil olmasını talep ediyorlar. Aslında dünyada en iyi eğitimin olduğu yerler, Kuzey Avrupa ülkeleridir. Bu ülkelerde sürekli kış hâkimdir. Eğitim öğretim birazda mücadele istiyor. Çocuklarımızı hayata alıştırmamız gerekiyor. Burada ailelerimize, bize, öğretmenlerimize çok büyük görevler düşüyor.

Çocuklarımızın ahlaklı, vatansever, yalan söylemeyen, işlerini düzgün yapan bireyler olmasını yürekten arzu ediyoruz. Orta öğretim sınavlarında, üniversite sınavlarında başarılı olmalarını istiyoruz. Başarılı olmak içinde öğrencilerimizin okullarımızdaki kurslara aksatmadan gelmeleri, öğretmenlerimizin de çocuklarımızla çok iyi ilgilenmeleri gerekiyor.  Öğretmenlik anne ve babalık gibidir. Her öğrenci için öğretmeninin ayrı bir yeri vardır.

Bu yüzdendir ki öğretmenlerimize büyük sorumluluklar düşüyor. Bunun yanında ailelerimizin de eğitimin her zaman içerisinde olması gerekiyor. Okul müdürlerimizle, öğretmenlerimizle çok sıkı bağlar kurarak çocuklarını her anlamda takip etmeleri şarttır. Bizim en büyük kaynağımız çocuklarımızdır” şeklinde konuştu.

Konuşmanın ardından Vali Çakır, öğrencilere karne ve hediyelerini takdim etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM