• DOLAR
  8,8689
  %1,22
 • EURO
  10,4740
  %1,60
 • ALTIN
  499,21
  %1,68
 • BIST
  1.385
  %-1,20
93 NOKTADA DENETİM

93 NOKTADA DENETİM

Covid-19’la mücadelede tam kapanmanın başlaması ile birlikte Yozgat il genelinde 93 noktada denetimler aralıksız sürüyor. 888 güvenlik güçlerinin sahada olduğu denetimlerde, tedbirlere riayet edilmesi ve mecbur kalmadıkça dışarı çıkılmaması isteniyor.

“Birlikte Başaracağız Yozgat” sloganı ile il genelinde denetimler 93 farklı noktada 888 güvenlik güçlerinin katılımı ile devam ediyor.

Denetimlerde; otomobil ve otobüsle yolculuk yapan vatandaşların seyahat belgeleri kontrol edilirken, Yozgat Vefa Sosyal Destek Grupları ise, 65 yaş ve üzeri vatandaşlar ile kendi ihtiyaçlarını karşılayacak kimsesi olmayan vatandaşların 7/24 hizmetine koşuyor.

Yozgat Valisi Ziya Polat da denetimlere katılarak, “Lütfen tedbirlere riayet edelim, mecbur kalmadıkça dışarı çıkmayalım” uyarısını yeniledi.

“Kurallara uyarak evlerinde kalan tüm hemşehrilerimize teşekkür ederiz” diyen Vali Polat, ayrıca 65 yaş üstü ile kendi ihtiyacını karşılayamayacak durumda olanlara da bir telefon kadar yakın olduklarını, “Vefa Sosyal Destek Grupları, 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız ile kendi ihtiyaçlarını karşılayacak kimsesi olmayan vatandaşlarımızın 7/24 hizmetinde olduğunu 112 acil çağrı merkezi numarasının arandığınızda ekiplerimiz yardımcı olacak” dedi.

Tam kapanmadan muaf olan işyerlerinde denetimde bulunarak esnaf ve vatandaşlara alınan tedbirlere uyulması konusunda uyarılarda bulunan Vali Ziya Polat, Yozgat-Ankara girişindeki uygulama noktasını ziyaret edip seyahat belgesi kontrolü yaptı.

Vatandaşların can ve mal güvenliği için 7/24 görev başında olan güvenlik güçlerine görevlerinde başarılar diledi, otomobil ve otobüsle yolculuk yapan vatandaşların seyahat belgelerini kontrol edip, hayırlı yolculuklar dilediğinde bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM