• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
ACİL DURUMLARA HAZIRLIK EĞİTİMİ VERİLDİ

ACİL DURUMLARA HAZIRLIK EĞİTİMİ VERİLDİ

“Türkiye’nin İlk Şehir Hastanesinde Acil Durumlara Hazırlık Eğitimi Verildi”

Yozgat Şehir Hastanesi, personeline yönelik gerçekleştirilen önemli bir eğitimle sağlık alanında öncü bir adım attı. “Kardiyopulmoner Resüsitasyon (CPR), Defibrilatör Kullanımı ve Acil Müdahale Çantası” konulu eğitimde, Acil Tıp Uzmanı Yasin Doğan ve Hemşire Ömer Kelle, katılımcılara değerli bilgi ve deneyimlerini aktardı.

Konferans salonunda düzenlenen eğitim, 4 seans süren teorik ve uygulamalı bir program şeklinde gerçekleşti. Yoğun katılımın sağlandığı eğitimde, personel, acil durumlarda hayat kurtarmak için gereken temel becerileri kazandı. Kardiyopulmoner Resüsitasyon (CPR) ve defibrilatör kullanımı gibi acil müdahale teknikleri, Acil Tıp Uzmanı Yasin Doğan ve Hemşire Ömer Kelle tarafından örneklerle desteklenerek anlatıldı.

Eğitime katılan personeller, interaktif bir ortamda eğitim alma fırsatı buldu ve sorularını uzmanlara yönelterek daha fazla bilgi edindiler.

Yozgat Şehir Hastanesi yönetimi, Acil Tıp Uzmanı Yasin Doğan ve Hemşire Ömer Kelle’ye, eğitimde gösterdikleri özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti. Sağlık personelinin acil durumlara hazırlıklı olması, hastane hizmetlerinin kalitesini artırmak ve hastaların güvenliğini sağlamak açısından büyük önem taşıyor.

Hastane yetkilileri, bundan sonraki süreçte de benzeri eğitimler düzenlemeye devam edeceklerini belirterek, sağlık alanında sürekli gelişime ve eğitime önem verdiklerini vurguladı.

Yozgat Şehir Hastanesi, personeline yönelik “Kardiyopulmoner Resüsitasyon (CPR), Defibrilatör Kullanımı ve Acil Müdahale Çantası” eğitimi düzenleyerek acil durumlara müdahalede uzmanlaşmış bir personel kadrosu oluşturmayı hedeflerken, Eğitimde gösterilen yoğun ilgi ve katılım, hastane yönetiminin bu tür etkinlikleri düzenlemeye devam etme kararlılığını gösteriyor. Sağlık çalışanlarının aldığı bu tür eğitimler, hastane hizmetlerinin daha etkin ve güvenli bir şekilde sunulmasını sağlayarak bölge halkının sağlık hizmetlerine olan güvenini artırıyor. (HüseyinTARİKCİ)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM