• DOLAR
  %0,02
 • EURO
  %0,59
 • ALTIN
  %-0,41
 • BIST
  %2,25
ADALET KUPASI 2022 BAŞLADI

ADALET KUPASI 2022 BAŞLADI

Boğazlıyan Cumhuriyet Başsavcılığı’nca düzenlenen, “Adalet Kupası 2022”  isimli Halı Saha Turnuvası

start aldı.

Boğazlıyan Cumhuriyet Başsavcılığı görevine atanması sonrasında kurum ve kuruluşlar arasındaki birlik

ve beraberliğin artırılmasını önceleyen Gökhan Şahin,“Adalet Kupası 2022” isimli Halı Saha Turnuvası düzenledi.

Adliye, Cezaevi, Emniyet ve Jandarma çalışanları arasında iletişimin ve motivasyonun artırılmasının

amaçlandığı turnuvanın ilk maçında Çandır Emniyet Müdürlüğü ile Boğazlıyan İlçe Jandarma takımları karşılaştı. Maçı, Çandır Emniyet Müdürlüğü 6-5 kazandı.

Boğazlıyan, Çandır, Çayıralan, Sarıkaya ve Yenifakılı ilçelerinde görev yapmakta olan; Adliye,Jandarma, Emniyet ve İnfaz Koruma memurlarını bir araya getiren turnuva, İlçe Kaymakamı

Recep Aydın, Belediye Başkanı Gökhan Coşar, Cumhuriyet Başsavcısı Gökhan Şahin, Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Cihat Ateş, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Ömer Ayna’nın katılımıyla başladı.

Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Cihat Ateş’in hakemliğini yaptığı Turnuva’nın ilk maçında Çandır Emniyet Müdürlüğü ile Boğazlıyan İlçe Jandarma Takımları karşı karşıya geldi.

Karşılıklı gollerin atıldığı ve centilmenliğin hakim olduğu Turnuva’nın ilk gününde Boğazlıyan İlçe Jandarma Takımı’nı 6-5 skorla yenen Çandır Emniyet Müdürlüğü Takımı bir üst tura yükseldi.

“Adalet Kupası 2022” isimli Halı Saha Turnuvası hakkında bilgi veren Boğazlıyan Cumhuriyet Başsavcısı Gökhan Şahin, amaçlarının ilçeler arası birlik ve beraberliği artırmak olarak özetledi. Başsavcı Şahin açıklamasını şöyle sürdürdü; “Turnuvayı yapmaktaki amacımız Boğazlıyan, Çandır, Çayıralan, Sarıkaya ve Yenifakılı ilçelerinde görev yapmakta olan Adliye, Jandarma,Emniyet ve İnfaz Koruma memurlarını bir araya getirerek bunların arasındaki iletişimi, motivasyonu arttırıp özellikle Yozgat’ın güneyinde bulunan ilçelerde birlik ve beraberliği sağlamak. Bizde bu sinerjiyi oluşturmak için insanların ortak noktası olarak futbol dedik. Futbolu bir kardeşlik, dostluk aracı olarak kullanacağız. Bu sinerjiyle birlikte bu güney bölgesinde suçla mücadele konusunda da devletin kadroları olarak elimizden geleni yapacağız.Burada istiyoruz ki,hep beraber olarak yapalım.

Biz bu turnuvanın da Boğazlıyan’da yapılmasını sağlayarak Boğazlıyan’ı bir cazibe merkezi haline getirmeye çalışıyoruz. Tayin olduğumuz günden beri Boğazlıyanlıyız dedik, gerekeni yapmaya çalışıyoruz.”

Turnuvanın ilk maçında Çandır Emniyet Müdürlüğü,Boğazlıyan Emniyet Müdürlüğü takımını 6-5 yenerken günün ikinci maçında ise Boğazlıyan Cezaevi 2 takımı, Boğazlıyan Adliye Personeli

takımını 6-1 yendi

A GRUBU

Çandır Emniyet Müdürlüğü, Boğazlıyan İlçe Jandarma Komutanlığı, Boğazlıyan Adliye Personeli, Çayıralan İlçe Jandarma Komutanlığı, Sarıkaya Adliye, Sarıkaya İlçe Jandarma Komutanlığı, Yenifakılı İlçe Jandarma Komutanlığı

B GRUBU

Boğazlıyan Emniyet Müdürlüğü, Boğazlıyan Cezaevi -1, Boğazlıyan Cezaevi-2, Çandır İlçe Jandarma Komutanlığı, Boğazlıyan Adliye Hakim-Savcı, Yenifakılı Emniyet Müdürlüğü, Çayıralan Emniyet Müdürlüğü

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM