• DOLAR
  %0,05
 • EURO
  %0,42
 • ALTIN
  %0,84
 • BIST
  %-0,82
ADALET ORMANINDA FİDANLAR TOPRAKLA BULUŞTU

ADALET ORMANINDA FİDANLAR TOPRAKLA BULUŞTU

Boğazlıyan Cumhuriyet Başsavcılığı’nca Milli Ağaçlandırma seferberliği etkinlikleri kapsamında Boğazlıyan Adalet Ormanı sahasında 900 adet fidan toprakla buluşturulup ilk can suyu verildi.

Boğazlıyan Cumhuriyet Başsavcısı Gökhan Şahin, ağaçların dünyanın akciğerleri olduğunu, ağaç dikmenin asla vazgeçilmemesi gerektiğini, ağaçların tüm canlıların kökleri olduğunu dile getrdi. ağaç dikmenin önemine değindi.

Türkiye genelinde gerçekleştirilen 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü etkinlikleri kapsamında Boğazlıyan Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ve Çayıralan Orman İşletme Müdürlüğü işbirliğiyle geçtiğimiz gün Boğazlıyan Adalet Ormanı sahasına toplam 900 adet fidan dikimi gerçekleştirildi.

“Boğazlıyan Adalet Ormanında Fidan Dikim Etkinliği Yapıldı”

Programa; Boğazlıyan Kaymakamı Recep Aydın, Boğazlıyan Cumhuriyet Başsavcısı Gökhan Şahin ile birlikte Çayıralan Orman İşletme Müdürü Mustafa Şen, Boğazlıyan Adliyesi Hakim ve Cumhuriyet Savcıları ile Adliye personeli, Sarıkaya Adliyesi Hakim ve Cumhuriyet Savcıları, Boğazlıyan İlçe Jandarma Komutanı, Boğazlıyan Denetimli Serbestlik Müdürlüğü personeli, Boğazlıyan T Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu personeli ile Boğazlıyan Meslek Yüksek Okulu Öğretim Görevlileri ve Meslek Yüksek Okulu öğrencilerinin katılımı ile gerçekleştirilen etkinlikte Boğazlıyan Cumhuriyet Başsavcısı Gökhan Şahin, ağaçların dünyanın akciğerleri olduğunu, ağaç dikmenin asla vazgeçilmemesi gerektiğini, ağaçların tüm canlıların kökleri olduğunu belirterek ağaç dikmenin önemine vurgu yaptı.

Etkinliği düzenleyen Boğazlıyan Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ile katkı sağlayan Çayıralan Orman İşletme Müdürlüğüne teşekkür eden Başsavcı Şahin, Milli Ağaçlandırma Günü etkinliklerine katılım gösteren tüm kamu personeli ve öğrencilere göstermiş oldukları duyarlılıktan dolayı memnuniyetini dile getirdi.

Şahin, yapılan etkinliğin her yıl düzenli olarak yapılacağını ve ormanlık alanların çoğaltılarak “Geleceğe Nefes” olacağını da sözlerine ekledi.

Konuşmaların ardından Çayıralan Orman İşletme Müdürlüğü tarafından temin edilen fidanlar etkinlik alanında toprakla buluşturularak, fidanlara ilk can suyu verildi.

Ayrıca; Boğazlıyan Denetimli Serbestlik Müdürlüğünce katılımcılara ikramlarda bulunuldu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM